91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 23.04.2017 r.
Imieniny: Jerzy, Wojciech

„Przestań być niedowiarkiem, a bądź wierzącym” – to wezwanie, które usłyszał Tomasz zwany Didymos od Jezusa Chrystusa. Tomasz nie potrafił przyjąć prawdy o Zmartwychwstaniu Jezusa. Potrzebował niezbitych dowodów.

„Bez korzeni nie ma skrzydeł”

W jednej ze swoich piosenek Marcin Styczeń śpiewa: „Bez korzeni nie ma skrzydeł”. Aby wzbić się w życiu niczym ptak, sięgnąć wyżyn, trzeba mieć silne korzenie - wartości, na których się buduje, siłę duchową, motywację. Dzisiejsza Ewangelia mówi o powrocie św. Piotra i innych apostołów do korzeni - do momentu powołania ich przez Chrystusa.

                Czytamy dziś wzruszający fragment Ewangelii mówiący o spotkaniu Marii Magdaleny ze Zmartwychwstałym. Można bez przesady powiedzieć, że jako uczennica Pana otrzymała od Jezusa nowe życie.

Pierwszymi świadkami Zmartwychwstałego Jezusa były kobiety – Maria Magdalena oraz druga Maria, jak zapisał ewangelista Mateusz.

Wielki Piątek to jeden z tych dni w liturgii Kościoła, w których słowa są zbędne. Bardziej przemawia do nas  krzyż niż zwykle. Dzień upamiętniający Mękę i Śmierć Zbawiciela.