91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 23.09.2021 r.
Imieniny: Tekla, Bogusław

Mija 200 lat od przeniesienia stolicy diecezji chełmińskiej z Chełmży do Pelplina.

W sobotę, 25 września 2021 r., o godz. 19:15 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd. odbędzie się świadectwo małżonków Edyty i Andrzeja Sowa. 

82. rocznica zbrodni niemieckiej 🇩🇪 w Lesie Szpęgawskim 🪔

Od 10 lat trwa kampania społeczna promująca czytanie dzieciom I to w języku kaszubskim. Kaszubskie Bajania zainicjowało Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie a finałowym wydarzeniem kampanii jest Bajkowy Festyn Rodzinny Kaszubskie Bajania w Kościerzynie.

25 września o godz. 17 w Kartuskim Centrum Kultury Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Kaszuby zaprezentuje się w widowisku "Kaszubskie wesele". Spektakl ten uświetni jubileusz 75-lecia zespołu.

15 lipca 2021 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej z siedzibą z Luksemburgu wydał orzeczenie dotyczące dwóch połączonych ze sobą spraw C‑804/18 i C‑341/19. Celem tej dyrektywy jest wyznaczenie ogólnych ram dla walki z dyskryminacją ze względu na religię lub przekonania, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną w odniesieniu do zatrudnienia i pracy, w celu realizacji w państwach członkowskich zasady równego traktowania.

Czy wyrok ten ma wpływ na wolność religijną każdego obywatela Unii Europejskiej? Okazuje się, że tak - wyjaśniają eksperci #LWR - dr #WeronikaKudła oraz dr #PrzemysławKomorowski.

 

W dniu 17.09.2021 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach, miała miejsce uroczysta msza św. której przewodniczył J.E. ks. bp Arkadiusz Okroj, bp pomocniczy diecezji pelplińskiej, w asyście pięciu kapłanów.

Czy Pomorze jest zróżnicowane kulturowo? Jak wspierać lokalnych ludzi kultury? Co sprzyja rozwojowi twórczemu w regionie?