91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 31.03.2020 r.
Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa  Burmistrz Miasta Człuchów wraz ze Stowarzyszeniem Rodzina Kolpinga w Człuchowie informują osoby starsze, samotne i niepełnosprawne, które potrzebują pomocy w zakupach lub innych pilnych sprawach o akcji prowadzonej na terenie miasta Człuchów ph. „ Solidarni z seniorami”.

Planowane na 6 kwietnia spotkanie przedstawicieli PKP PLK z mieszkańcami Kiełpina w gminie Kartuzy ze względu na stan epidemiologiczny w kraju nie odbędzie się. Za to udało się mieszkańcom Somonina tuż przed wybuchem pandemii wypytać projektantów EGIS o szczegóły rozwiązań planowanych na terenie gminy.

Po sześciu latach - w Palmową Niedzielę w Żukowie nie odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Ale o tym wydarzeniu i o zmierzającym do końca Wielkim Poście przypominać mają trzy krzyże - na żukowskiej Golgocie. Z inicjatywą ustawienia krzyży wyszli aktorzy grający w żukowskim misterium.

Gminny Dom Kultury w Lini zaprasza hafciarki i hafciarzy do udziału w jubileuszowym, 25 Wojewódzkim Konkursie "Haft Kaszubski Linia 2020". Czas składania kart zgłoszeń pierwotnie określony był do końca marca, jednak ze względu na sytuację jeszcze przez cały kwiecień można zgłaszać się do organizatora. Oddanie prac musi nastąpić do 10 maja 2020. 

Klub Wolontariatu WARTO działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kartuzach ogłosił Otwarty Konkurs Fotograficzny „Moja rodzina w obiektywie”. Pomysł skierowany jest do mieszkańców powiatu kartuskiego. Prace konkursowe należy składać do 19 kwietnia 2020.

Bolesny i trudny czas pandemii stanowi okazję do docenienia roli mediów w naszym życiu jako wspaniałego daru Bożego.

INSTRUKCJA DO KOMUNII DUCHOWEJ: 

Wierni, którym odpust zupełny może być udzielony: