91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 05.12.2020 r.
Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

Retransmisja

Chrześcijańskiej nadziei poświęcone było pierwszopiątkowe Kartuskie Uwielbienie. Mszę św. celebrował i katechezę wygłosił bp pomocniczy Arkadiusz Okroj. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończyła się zapaleniem od świecy roratniej - płomieni nadziei.

Skorzystanie z dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej lub świątecznej jest przywilejem, a nie obowiązkiem – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ. 

Objazdowy Mikołaj zagości w niedzielę Kartuzach - przejedzie ulicami miasta, wypatrując milusińskich, by podrzucić im trochę słodkości i radości ze spotkania. Warto nasłuchiwać i podarować dzieciom chwilę przedświątecznego szczęścia.  Mikołaj obwieści swoje przybycie do Kartuz głośnym stukotem końskich kopyt, bowiem zjawi się w stylowej bryczce. Będzie go słychać, bo eskortować go będzie policyjny wóz na sygnale. Objazdowemu Mikołajowi towarzyszyć też będzie świąteczna muzyka.

Mieszkańcy Kiełpina są wrażliwi na potrzeby bliźnich. I kolejny raz w okresie przedświątecznym mobilizują się, by wesprzeć osoby potrzebujące. Tym razem współpracę podjęli sołtys, rada sołecka, KGW Kiełpinianki oraz Niepubliczne Przedszkole Aniołek. Ale pomóc - może każdy, bo są aż trzy sposoby wsparcia akcji.

Kolorowa świecąca choinka na kartuskim Rynku oznajmia, że już wkrótce rozpocznie się Kartuski Jarmark Świąteczny. Jeszcze do 7 grudnia wystawcy mogą zgłosić swoją chęć uczestnictwa w przedświątecznym handlowaniu.

Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia" z Tczewa Bogdan Badziong w wywiadzie dla Radia Głos podsumowuje kończący się rok.

Niezwykłą okazję do poznania kandydata na ołtarze - biskupa Konstantyna Dominika - mają wierni z Kartuz. Od listopada na plebanii parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przebywa ks. Piotr Tisler, postulator procesu beatyfikacyjnego pelplińskiego biskupa. I to on właśnie jest kaznodzieją podczas rorat.