91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 16.01.2019 r.
Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań z całego świata spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Żałobna Msza św. w intencji Pawła Adamowicza odbędzie się w Bazylice Mariackiej w sobotę 19 stycznia – poinformowano na konferencji prasowej w Gdańsku.

Kartuzy i powiat kartuski oddają hołd zmarłemu tragicznie śp. Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska. 

15 stycznia mieszkańcy Miasta i Gminy Pelplin w łączności i poczuciu solidarności z rodziną tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza oraz z całym Gdańskiem wzięli udział we Mszy Świętej żałobnej oraz "marszu milczenia" na Plac Wolności, gdzie przy fotografii upamiętniającej "Przyjaciela Pelplina"złożyli znicze. 

Dariusz Drelich zarządził żałobę w województwie pomorskim.

15 stycznia 2019 r. o godzinie 18.00 w Kościele Bożego Ciała w Pelplinie odbędzie się Msza Święta żałobna w intencji tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, informuje Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie.

Ponad 250 osób przyszło na miejski rynek w ramach akcji "światełko dla Pawła Adamowicza".

Ta śmierć woła o zastanowienie, woła też o to, żeby dążyć do jedności i dążyć do pokoju społecznego, i żeby w tym wszystkim zachować realną troskę o dobro naszej Ojczyzny – uważa abp Stanisław Gądecki.