91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 07.08.2020 r.
Imieniny: Dorota, Konrad, Kajetan

W kolejnych audycjach z cyklu porad ogrodniczych inż. Agnieszka Stępkowska wprowadza nas w bieżące prace, w tym przybliża pierwsze ogródkowe "żniwa".

Muzyka, zumba, pyszne jedzenie, licytacje i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Po raz pierwszy w Starogardzie zaśpiewają Stashka i Antek Smykiewicz. A wszystko dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 2 Olusia z Czarnej Wody.

- Zbieramy środki na najdroższy lek świata. Bądźcie z nami - zachęca Michał Hinc ze Starogardzkiego Centrum Kultury.


Kwota, którą trzeba zebrać jest ogromna. W Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta wystawiona została puszka, do której wrzucać można dowolną kwotę. W holu znajduje się pojemnik na nakrętki. Olusiowi ze wszystkich sił pomagają przyjaciele i znajomi jego rodziców. To właśnie oni organizują festyn charytatywny. Współorganizatorami są Urząd Miasta Starogard Gdański, Starogardzkie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tegoroczna 'Akcja Lato' ze Starogardzkim Centrum Kultury, w sierpniu polega na Grze Miejskiej pt. 'Odkrywamy historię i przyrodę naszego miasta'.

- Uczestnik naszej gry - zabawy jest zobowiązany do pobrania mapki, zasad gry oraz karty do odpowiedzi - informuje Ewa Landowska ze Starogardzkiego Centrum Kultury:


- Poprzednie edycje wyglądały zupełnie inaczej - dodaje Ewa Landowska:


Gra Miejska pt. 'Odkrywamy historię i przyrodę naszego miasta” odbywa się w dniach od 05 – 25 sierpnia br. w Starogardzie Gdańskim.

Celem Gry jest aktywizacja dzieci i młodzieży oraz przybliżenie historii miasta Starogardu Gdańskiego, a także obcowanie z przyrodą na terenie miasta - więcej informacji znajdą Państwo w recepcji oraz na stronie internetowej Starogardzkiego Centrum Kutury.

Rozmowa z "Poranka 7 9" rozgłośni katolickich w Polsce o naturalnych lekach wspomagających układ odpornościowy w walce z wirusami, w tym z sars cov 2 (koronawirus).

W pięknej scenerii kartuskich lasów, przy wakacyjnej pogodzie i w wyśmienitych nastrojach startowali zawodnicy sierpniowych biegów w Kartuzach - Kartuskiej '5, marszu Nordic walking oraz III Cartusia Półmaratonu.

Lokaty bankowe to popularny i bezpieczny sposób na pomnażanie pieniędzy. Przy obecnych niskich stopach procentowych NBP nie gwarantują dużych zysków, ale zarobek ten jest pewny, a posiadacz lokaty zna jego wysokość już na etapie deponowania środków. Sprawdź, ile możesz zyskać, zakładając lokatę bankową.

W środę, 29 lipca gośćmi Radia Głos byli Artur Dziambor i Michał Urbaniak. Posłowie Konfederacji odpowiedzieli na pytania dotyczące bieżącej polityki.

Politycy niebawem otworzą swoje biuro poselskie, które powstaje w starogardzkim Ratuszu, przy ul. Rynek 1. Przy okazji wizyty na Kociewiu i spotkania z sympatykami, rozmawialiśmy m.in. o tym, czy Polska powinna wypowiedzieć konwencję stambulską, o wprowadzeniu bonu turystycznego i o tym, czy we wrześniu dzieci powinny wrócić do szkół.

Miało być huczne 800-lecie Chmielna. Pandemia zmieniła plany organizatorów - ale wokół kościoła pw. św. Piotra i Pawła oraz w centrum miejscowości można podziwiać stare zdjęcia.