91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 04.06.2020 r.
Imieniny: Helga, Karol, Franciszek

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach informuje, że dzięki zakończeniu rozbudowy szkoły, od września br. otwarte będą wszystkie klasy szkoły podstawowej w kartuskim katoliku.

Corocznie na początku czerwca miasto Pelplin obchodzi swoje święto – Dni Pelplina. Wydarzenia to jest organizowane na pamiątkę wizyty św. Jana Pawła II w naszym mieście. Niestety, tegoroczne obchody pokrzyżowała epidemia koronawirusa, świętowanie przeniesione zostaje do internetu. Internet(n)owe Dni Pelplin@ 2020 to moc atrakcji, po którą można sięgnąć nie wychodząc z domu. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu oraz chwila wolnego czasu.

W środę, 3 czerwca gościliśmy w studiu Radia Głos Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyłę, który opowiedział na naszej antenie o programie tego wydarzenia.

Rolnicy, którzy mają w swoim gospodarstwie grunty słabszej jakości i chcą posadzić na nich las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW 2014-2020.

Cztery reanimatorki realizują pomysł stworzenia „Wiejskiej Kuźni Pamięci Czesława Birra” dzięki udziale w projekcie Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego „Wiejskie Kuźnie Pamięci. Edukacja kulturalna metodą Uniwersytetu Ludowego dla rozwijania kapitału społecznego wsi” ,  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Od poniedziałku, 1 czerwca, do piątku, 5 czerwca, na muzealnym profilu pojawiać się będą zestawy pytań eRajdu z Wybickim, wirtualnej wersji "Majówki z Wybickim", organizowanej od 14 lat od lat przez Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie wespół z Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego z Kościerzyny. Rywalizacja  odbywać się będzie w 3 kategoriach wiekowych.

Nad Jeziorem Wielkim w Miechucinie oficjalnie otwarto Promenadę Jana Pawła II. Ten szlak łączy ścieżkę lądową oraz liczący 160 metrów pomost na dębowych palach. 

Radiowy zespół Na cały Głos dziękuje za nominację Starogardzkiemu Centrum Kultury.

Nad Jeziorem Wielkim w Miechucinie powstała Promenada Jana Pawła II. Jej oficjalna inauguracja i poświęcenie nastąpi 31 maja o godz. 15.