91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 19.09.2020 r.
Imieniny: Konstancja, January

Podczas akcji sadzenia lasu pod hasłem "#sadziMY" w Zdrojach (gmina Lipusz) prezydent Andrzej Duda udzielił wypowiedzi Radiu Głos.

Zwykle w dniach 16-22 września na drogach Europy odbywa się akcja  Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach EDWARD (European Day Wihtout A Road Death). W Polsce kulminacja przypada na 18 września, kiedy to prowadzone są wzmożone kontrole na drogach.

Od 18 września zmieniła się tymczasowa organizacja ruchu w rejonie Kornego, na drodze krajowej nr 20. Liczne uwagi kierowców oraz robotników spowodowały zmianę kierowania ruchem wahadłowym.

Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną 18 września w Zdrojach (nadleśnictwo Lipusz) wziął udział w sadzeniu lasu w ramach akcji "#sadziMY".

W Muzeum Kaszubskim w Kartuzach można oglądać wystawę malarstwa Wiesława Grzecha, malarza pochodzącego z Gdyni, który osiadł na Kaszubach i zachwycił się ludźmi, krajobrazem i życiem.

17 września w Publicznej Szkole Podstawowej w Bytoni odbyło się spotkanie w ramach realizowanego projektu Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji (LOWE).

17 września przypada Światowy Dzień Sybiraków.  

Pod Katolicką Szkołą Podstawową im. św Jana Pawła II w Kartuzach stanął ogólnodostępny pojemnik na plastikowe nakrętki. Uzyskane ze sprzedaży nakrętek pieniądze trafiają na potrzeby Banku Aparatów Słuchowych.