91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 19.02.2020 r.
Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli

2 lutego w kościele w Pomieczynie odbyła się inscenizacja zatytułowana "Pomieczyno in memoriam". Oto zapis niecodziennego spektaklu stworzonego przez Jerzego Stachurskiego i mieszkańców.

Pomieczyno in memoriam - inscenizacja scen Marszu Śmierci w Pomieczynie:

Galeria zdjęć

Sytuacja w sprawie budowy farmy wiatrowej w Wyczechowie, w gminie Somonino, jest napięta. Losy mieszkańców gminy Somonino, ale i sąsiedniej gminy Kartuzy zależą od różnych decyzji – od prac w Sejmie nad nowelizacją przepisów, od decyzji Starostwa Powiatowego w Kartuzach w sprawie wygaśnięcia pozwolenia na budowę farmy wiatrowej, od sprawnego uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego, które dają szansę na budowanie domów w okresie tzw. „przejściowym”. 

Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza Stanisława Pasierba organizowany jest od 1996 r.

Trwa remont dworca kolejowego w Somoninie, a właściwie - jego jednej części. Bowiem druga - należy do PKP Nieruchomości. Wójt Somonina, Marian Kowalewski od września ubiegłego roku stara się zmotywować kolejarzy, aby do końca budowy węzła integracyjnego Somonino wraz z trasami dojazdowymi, czyli do końca czerwca tego roku, druga część budynku dworcowego zyskała przynajmniej nową elewację.

Wójt przyznaje, że rozmowy te toczą się mozolnie a wymiana korespondencji przeciąga się.

Tylko pół dworca w Somoninie wypięknieje?:

Galeria zdjęć

18 lutego 2020 r. podczas posiedzenia zarządu oddziału powiatowego związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w remizie OSP Skórcz podsumowano funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej w powiecie starogardzkim w 2019 roku.

Od roku  w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie z wielkim sukcesem działa grupa wolontariuszy.

We wtorek, 18 lutego 2020 r., w studiu Radia Głos w ramach audycji "Mówimy na temat", gościliśmy przedstawicieli  Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Tczewie.

W związku z obchodzonym 22 lutego DNIEM OFIAR PRZESTĘPSTW w dniach 21-28 lutego 2020 r. po raz kolejny odbędzie się ogólnopolski Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W realizację tego przedsięwzięcia włączone są sądy rejonowe, prokuratury, policja oraz podmioty na co dzień niosące pomoc pokrzywdzonym.