91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 23.09.2021 r.
Imieniny: Tekla, Bogusław

82. rocznica zbrodni niemieckiej 🇩🇪 w Lesie Szpęgawskim 🪔

Od 10 lat trwa kampania społeczna promująca czytanie dzieciom I to w języku kaszubskim. Kaszubskie Bajania zainicjowało Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie a finałowym wydarzeniem kampanii jest Bajkowy Festyn Rodzinny Kaszubskie Bajania w Kościerzynie.

25 września o godz. 17 w Kartuskim Centrum Kultury Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Kaszuby zaprezentuje się w widowisku "Kaszubskie wesele". Spektakl ten uświetni jubileusz 75-lecia zespołu.

Czy Pomorze jest zróżnicowane kulturowo? Jak wspierać lokalnych ludzi kultury? Co sprzyja rozwojowi twórczemu w regionie? 

20 września w Kościerzynie odbędzie się Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że co trzeci człowiek miał, ma lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Specjaliści ze szpitala Specjalistycznego z Kościerzyny będą służyć rozmową, wsparciem i informacjami oraz obalać mity o osobach chorujących psychicznie.

Malarstwo na szkle Alicji Serkowskiej i recital Pawła Ruszkowskiego wypełniły sobotnią wieczorną odsłonę Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Natomiast w niedzielę muzealne stoły opanowały "Smaki Dziedzictwa".

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na wykonanie prac na linii kolejowej nr 229 między Glinczem a Kartuzami. Zakończenie robót o wartości prawie 180 mln zł netto zaplanowano do marca 2024 r.  Z myślą o podróżnych zmienią się stacja Kartuzy oraz przystanek w Dzierżążnie.

15 września odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Chmielno, na której po raz pierwszy zostały wręczone odznaczenia "Zasłużony dla Gminy Chmielno".