91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 22.01.2020 r.
Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Biblioteka Publiczna Gminy Przodkowo co roku organizuje ciekawe atrakcje podczas zimowych ferii. 22 stycznia około 70 dzieci wyjeżdża do kina, w kolejne dni zaplanowano projekcje bajek - w samo południe. A co już wydarzyło się w przodkowskiej książnicy - opowiada jej dyrektor Danuta Rzepka

Ferie 2020 w bibliotece w Przodkowie:

Katolicka Szkoła Podstawowa im św. Jana Pawła II w Kartuzach organizuje VII Bal Katolika. Środki zdobyte podczas balu będą przeznaczone na stypendia dla uczniów.

W sali Złotej Jesieni bawić się będzie 180 nauczycieli, rodziców uczniów, absolwentów i przyjaciół kartuskiego Katolika.

VII Bal Katolika w Kartuzach:

22 stycznia o godz. 17 w czytelni Biblioteki Publicznej Gminy Przodkowo im. Henryka Hewelta rozpocznie się kolędowanie. 

Kolędowanie w bibliotece w Przodkowie:

 

Podczas I Pomorskiego Przeglądu Kaszubskich Kolęd i Pastorałek im. Franciszka Okunia w Lęborku rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską. To inicjatywa Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Wkrótce na stronie internetowej muzeum pojawią się nagrodzone utwory.

Obraz dra Henryka Kotowskiego

8 lutego 2020 r. na kartuskim Rynku będą mieć miejsce obchody setnej rocznicy powrotu ziemi kartuskiej do Polski.
Rozpoczną się rekonstrukcją wjazdu wojsk generała Hallera do miasta, po czym w kościele św. Kazimierza o godz. 13.30 odprawiona zostanie msza św., a po niej zebrani przejdą pod pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, gdzie nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

Zaproszenie na uroczystości 100. rocznicy powrotu Kaszub do Macierzy:

Od 1 lutego siedzibą Sądu Rejonowego w Kartuzach stanie się nowy budynek przy ul. Kościuszki 1. Część wydziałów i komórek organizacyjnych funkcjonuje już w nowym miejscu, do końca stycznia przeprowadzi się tam Wydział Karny. Oficjalne otwarcie placówki nastąpi 4 lutego o godz. 10.

Rada Miasta Gdańska ustanowiła Rok Lech Bądkowskiego. 24 stycznia, w setną rocznicę urodzin pomorskiego działacza, działacza społecznego, ideologa i dziennikarza Pomorza w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie nastąpi otwarcie wystawy jemu poświęconej. 

W niedzielę, 26 stycznia 2020 r. w Sierakowicach w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 18 rozpocznie się koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu chórów Kakofonia i Cartusia z Kartuskiego Centrum Kultury. Będzie to koncert charytatywny na rzecz Arka Bykowa, czteroletniego chłopca cierpiącego na raka.

„Naśladuj dobro – daj Arkowi szansę na życie” - koncert w Sierakowicach:

Koncert kolęd chórów Cartusia i Kakofonia w Kartuzach