91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 26.05.2019 r.
Imieniny: Filip, Paulina, Marianna

Przyjechali z Inowrocławia, Elbląga, Swarzędza, Gdańska, Warszawy – uczestnicy jubileuszowej, 20 edycji Rajdu Pomorskiego Kluka. Przez trzy dni pieszo, rowerami i kajakami poznawali ziemię kartuską, stacjonując w I Liceum Ogólnokształcącym w Kartuzach.

Wspaniałą zabawę dla dzieci zorganizowali koło nr 57 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kartuzach wraz z Lokalną Grupą Rybacką z Chmielna. Po łowieniu ryb nastał czas wspólnej zabawy i odpoczynku w zielonym Gaju Świętopełka nad Jeziorem Klasztornym Małym w Kartuzach.

Podczas uroczystego otwarcia odrestaurowanego Spichlerza w Żukowie wręczono nagrody gminne Sucovia. Obiekt poświęcił ks. Stanisław Gackowski, senior parafii WNMP w Żukowie.

XVII Festiwal „Przyjaźń nie jedno ma imię” w Malborku.

Niemal miesiąc trwała przerwa w robotach drogowych na przebudowywanej trasie wojewódzkiej nr 211 na odcinku Kartuzy - Mojusza. Podwykonawcy zeszli z placu budowy, gdyż główny wykonawca - firma Trakcja - przestała im płacić.

Na niecodzienny koncert z okazji Dnia Matki - koncert życzeń - zaprasza Klub Wolontariatu ze Stężycy. Odbędzie się 25 maja o godz. 19.15 w hali sportowo-widowiskowej w Stężycy.

To już ostatni moment na składanie wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy na Tworzenie grup i organizacji producentów oraz na modernizację gospodarstw rolnych.

 W sobotę, 25 maja, będzie dzień otwarty spichlerza - zrewitalizowanego obiektu w Żukowie.