91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 16.10.2019 r.
Imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła

16 listopada odbędzie się w Pelplinie Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci.

V Areopag Pelpliński

W sobotę, 26 października, odbędą się w Bibliotece Diecezjalnej XIX Pelplińskie Spotkania Duszpasterskie: „Jakie posłuszeństwo w Kościele?”. Rozpoczęcie o godz. 9:30.

 

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Dziecka Utraconego, w Polsce - od 15 lat, natomiast w Stanach Zjednoczonych - już od 1988 roku. To dzień pamięci dla zrozpaczonych rodzin, dla rodziców, którym nie było dane cieszyć się narodzinami dziecka a jednocześnie dzień modlitwy i solidarności. W Kartuzach od 2018 roku na cmentarzu w Bilowie jest miejsce - grobowiec, w którym chowane są doczesne szczątki nienarodzonych dzieci. 19 października odbędzie się tam drugi w historii tego miejsca pogrzeb.

Grupa Exodus przyjechała do Kartuz na koncert w ramach akcji "Dwa światy" vol. 6 - akcji wspierającej ideę hospicyjną w Kartuzach. 

Pierwszy tydzień obrad Specjalnego Zgromadzenia Synodu Biskupów dla Amazonii poświęcony był głównie przemówieniom uczestników obrad, którzy odnosili się do wybranych treści dokumentu roboczego („Instrumentum laboris”).

W sobotę, 12 października w parafii św. Marcina w Sierakowicach odbyło się spotkanie Grup Modlitwy ojca Pio. Wzięło w nim udział ok. 100 osób.
Część I, w formie wykładów, odbyła się w kościele pw. Św. Marcina. WystąpiliJ- Diecezjalny Moderator Grup Modlitwy Ojca Pio Diecezji Pelplińskiej – ks. dr Grzegorz Lewandowski - o. Zbigniew Bańkowski z Sanktuarium św. o. Pio w Częstochowie-Górce Przeprośnej

Od 20 lat formują i kształcą tczewską młodzież.