91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 07.08.2020 r.
Imieniny: Dorota, Konrad, Kajetan

Po mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie, z Kaszub na Jasną Górę wyruszyła XXII Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. To pierwsza z pięciu grup - grupa kartuska.

Jako pierwsza z pięciu grup 22. Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę startuje 7 sierpnia grupa kartuska - z Grzybna.

Na wieczory pielgrzymkowe w Kościerzynie przybywają dawni pątnicy. Jakub przychodzi z dziadkiem Leonardem, który odprowadzał wnuka do granic Kościerzyny. Jest i Asia z Piotrem.

6 sierpnia, po zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję, abp Stanisław Gądecki przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny i prezydenta w archikatedrze warszawskiej.

Grupa Chojnicka Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę ma za sobą 220 km.

Mają za sobą siedem dni pielgrzymowania - i siedem dni wędrowania przed sobą. Grupa kaszubska diecezji pelplińskiej świętuje w tym roku jubileusz 30-lecia pielgrzymowania na Jasną Górę i dlatego ks. Łukasz Delewski, przewodnik grupy, zaprasza do uczestnictwa w uroczystym wejściu na Jasną Górę i mszę św. o godz. 7.30 w dniu 13 sierpnia. 

16 sierpnia w kościele w Zblewie koncert Muzyki Organowej i Kameralnej.

Z trasy XXIX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę - Grupa Kociewie.