91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 22.01.2020 r.
Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Z okazji ubiegłorocznego jubileuszu 150-lecia pelplińskiego "Pielgrzyma" ukazała się książka przybliżająca historię pisma zasłużonego dla Kościoła i Regionu.

Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda to wyjątkowy czas kiedy wspólnie gromadzimy się razem we wspólnocie w której żyjemy na modlitwie i dziękczynieniu Panu Bogu za miniony rok. Jest to także czas, kiedy Boże błogosławieństwo zostaje "wniesione" w progi naszego domu, po to aby był on miejscem dobroci, łagodności, miłości i wzajemnego wzrastania w wierze.

Szczegóły na plakacie

W Jabłowie odbyło się 25. "Rodzinne Śpiewanie Kolęd".

31 stycznia o godzinie 19 w kościele pw. św. Marcina w Sierakowicach, wystąpi chór i orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Wstęp wolny. Po koncercie zbierane będą datki na budowę hospicjum w Kartuzach.

Na VII Koncert Kolęd i Pastorałek w Przodkowie zaprasza Chór Polifonia wraz z parafią św. Andrzeja i Urzędem Gminy w Przodkowie. Kolędowanie rozpocznie się 2 lutego o godz. 16.

Prezentujemy pełen materiał wideo z koncertu dyplomowego Agaty Glejt z klasy dyrygentury chóralnej prof. Marka Rocławskiego z Akademii Muzycznej w Gdańsku, który odbył się 8 maja 2019 r., a auli biblioteki diecezjalnej w Pelplinie. Egzamin dyplomowy został zwieńczony oceną pełnej 5. 

Prezentujemy nagranie wideo z Prapremiery Missa Vox Pelplini, ku czci św. Jana Chrzciciela, patrona Radia Głos, która miała miejsce 23 listopada 2019 r., w Bazylice katedralnej w Pelplinie podczas Mszy Świętej z okazji 25 - lecia Radia Głos.