91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 23.09.2021 r.
Imieniny: Tekla, Bogusław

Mija 200 lat od przeniesienia stolicy diecezji chełmińskiej z Chełmży do Pelplina.

W sobotę, 25 września 2021 r., o godz. 19:15 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd. odbędzie się świadectwo małżonków Edyty i Andrzeja Sowa. 

15 lipca 2021 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej z siedzibą z Luksemburgu wydał orzeczenie dotyczące dwóch połączonych ze sobą spraw C‑804/18 i C‑341/19. Celem tej dyrektywy jest wyznaczenie ogólnych ram dla walki z dyskryminacją ze względu na religię lub przekonania, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną w odniesieniu do zatrudnienia i pracy, w celu realizacji w państwach członkowskich zasady równego traktowania.

Czy wyrok ten ma wpływ na wolność religijną każdego obywatela Unii Europejskiej? Okazuje się, że tak - wyjaśniają eksperci #LWR - dr #WeronikaKudła oraz dr #PrzemysławKomorowski.

 

W dniu 17.09.2021 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach, miała miejsce uroczysta msza św. której przewodniczył J.E. ks. bp Arkadiusz Okroj, bp pomocniczy diecezji pelplińskiej, w asyście pięciu kapłanów.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierają zbiórkę na wóz transmisyjny radia. 

W niedzielę, 19 września 2012 r. w godzinach wieczornych zakończył się XX Jarmark Cysterski w Pelplinie. Trzydniowe wydarzenie zakończyła inscenizacja historyczna przypominająca dawne dzieje Opactwa Cysterskiego w Pelplinie. 

19 września w Lubaniu k/Kościerzyny odbyło się diecezjalne dziękczynienie za plony diecezji pelplińskiej.

W Pelplinie trwa XX Jarmark Cysterski.