91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 27.05.2020 r.
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

W tym roku z powodu koronowirusa zostały odwołane wszystkie Marsze dla Życia w Polsce. 

23 maja z rąk bpa pelplińskiego Ryszarda Kasyny otrzymali święcenia kapłańskie, by po raz pierwszy samodzielnie stanąć przy ołtarzu w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Te prymicje przejdą do historii, bo miały miejsce w czasie epidemii, gdy w uroczystościach mogło wziąć udział skromne grono złożone głównie z rodziny, najbliższych przyjaciół. Przez kolejny tydzień neoprezbiterzy będą w swoich parafiach odprawiać msze św. z udzielaniem prymicyjnego błogosławieństwa.

Tylko nieliczni pielgrzymi mogą przybyć na Kalwarię we Wielu z okazji dorocznego odpustu w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Galeria Foto Krzysztofa Mani.

23 maja w bazylice katedralnej w Pelplinie 9 diakonów przyjęło Święcenia Prezbiteratu z rąk biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

W sobotę, 22 maja 2020 r.,  podczas uroczystych nieszporów w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie odbyło się Iuramentum dziewięciu diakonów.

W sobotę, 23 maja 2020 r., o godz. 11:00 podczas Mszy Świętej w bazylice katedralnej Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna udzieli święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej przypomina, że w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski”.