91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 18.04.2019 r.
Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna 18 kwietnia przewodniczył w bazylice katedralnej w Pelplinie Mszy św. Krzyżma.

Uprawomocnił się wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, rozstrzygający na korzyść parafii św. Wojciecha w Kartuzach w sprawie głośności kościelnych dzwonów.

W Wielki Czwartek inicjatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej podadzą oficjalny komunikat o tegorocznym wydarzeniu.

W ubiegłym tygodniu burmistrz Kartuz podpisał z proboszczami parafii WNMP w Kartuzach oraz św. Jana Chrzciciela w Mirachowie umowy na dotacje na prace konserwatorskie.

W Niedzielę Palmową w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach w koncercie pieśni wielkopostnych wystąpiły chóry Cartusia i  Kakofonia  pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk. Ten koncert dedykowano zmarłemu 7 kwietnia 2019 r. długoletniemu zakrystianinowi kolegiaty, śp. Adamowi Merchlowi.

Ubi Caritas śpiewa chór Kakofonia:

Galeria zdjęć

 26 maja chór Kakofonia obchodzić będzie 20-lecie swojej działalności. Zaprasza na koncert do Galerii Refektarz o godz. 19.

Informacje na plakacie

W Wielką Środę ostatni z koncertów 3. Passio w Sierakowicach. O przedsięwzięciu opowiada Sławomir Bronk, dyrektor artystyczny Stowarzyszenia Discantus w Gowidlinie.

Rozmowa o 3. Passio w Sierakowicach:

 3. Passio w Sierakowicach - koncert pierwszy

Drugi koncert z cyklu 3. Passo w Sierakowicach odbędzie się w Wielki Wtorek (16.04) o godz. 19 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. W programie śpiewy gregoriańskie okresu Wielkiego Postu w wykonaniu zespołu wokalnego Vox Intensa.

3. Passio w Sierakowicach - zaproszenie:

Ostatni koncert z cyklu odbędzie się w Wielką Środę (17.04) o godz. 19 w Drewnianym Zabytkowym Kościele. W programie zapomniane pieśni pasyjne ze śpiewnika pelplińskiego z 1871 r. Wystąpią; Miłosz Janiak – śpiew i Łukasz Kiełpiński – organy.