91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 19.08.2019 r.
Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Od 14 - 18 sierpnia 2019 r. w Gniewie odbywał się XXIII Gospel Festiwal.

Chmieleński Festiwal Tradycji Kaszubskich połączył w tym roku kilka imprez - tradycyjne dożynki, Festiwal Tradycji Kaszubskich, Dzień Flagi Kaszubskiej i XVII Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki.

Mszą św. polową na boisku przy Szkole Podstawowej w Borczu rozpoczęto świętowanie dożynek 2019 w gminie Somonino. Starostami byli Żaneta i Piotr Wendk, gospodarujący na 135 ha ziemi, prowadzący hodowlę gęsi zarodowych. Do Borcza przyjechał wojewoda pomorski Dariusz Drelich, przedstawiciel rządu, radni wojewódzcy, powiatowi i gminni a także poseł Stanisław Lamczyk. Dziękowano rolnikom za trud pracy i życzono, by plonów starczyło dla wszystkich.

13 sierpnia o poranku wszystkie grupy diecezji pelplińskiej weszły do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.  Ale to nie koniec pielgrzymowania - żywe zostają wspomnienia, nawiązane przyjaźnie. A już 1 września w Kościerzynie - spotkanie popielgrzymkowe, na które zaprasza - już z nowej parafii pw. św. Trójcy - ks. Łukasz Delewski, przewodnik grupy. Za rok znów stanie na czele grupy kaszubskiej, z Kościerzyny.

Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i II Jarmark Norbertański były doskonałą okazją do przypomnienia szerokiej społeczności wydarzeń z nocy z 25 na 26 sierpnia 1989 roku. Wówczas okradziono skarbiec kościoła ponorbertańskiego w Żukowie z 51 eksponatów. Parafia należąła wóczas jeszcze do diecezji chełmińskiej.Wartość skradzionych przedmiotów wyceniono na 96 tys. dolarów.

Od 23 do 25 sierpnia 2019 w Starogardzie Gd. odbędą się rekolekcje dla Służby Zdrowia organizowane przez Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Pelplińskiej.

Wiele się działo podczas II Jarmarku Norbertańskiego w Żukowie. Swoje święto obchodziła parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

W tym roku wyjątkowo liczna publiczność pojawia się na koncertach organizowanych w ramach cyklu Muzyka świata na Rynku w Kartuzach. W świąteczne popołudnie, 15 sierpnia, zabrzmiała amerykańska grupa  John Tillery & Living Sacrifice.