91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 23.10.2020 r.
Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna

54 uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach złożyło ślubowanie na sztandar. To uczniowie nowo utworzonych klas oraz pierwszaki. Od tego roku szkolnego kartuski katolik ma pełen ośmioklasowy cykl edukacyjny. 

W czwartek, 22 października 2020 r., we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie przeżywał święto patronalne.

We wtorek , 20 października 2020 r., odbyła się inauguracja roku akademickiego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w bazylice katedralnej, której przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. 

W południe 20 października środowisko Pelplina modliło się na Woli koło Pelplina za kapłanów zamordowanych tam przez Niemców czasie II wojny światowej.

„Wierzymy, że jeśli w tej trudnej sytuacji epidemii i kryzysu w Kościele, uderzymy w najbardziej mroczny punkt i powiemy „zgrzeszyliśmy”, to Pan Bóg ześle nam miłosierdzie i będzie wstawiał się za nami, wspierał nas” – powiedział Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest organizatorem akcji modlitewnej „Różaniec do granic Nieba”.

Wolontariusze z około 50 szkół powiatu kartuskiego włączyli się w kwestowanie na rzecz kartuskiego hospicjum. Poranne kwestowanie utrudniał ziąb, deszcz, wiatr. 

W niedzielę, 18 października w Kościele pw. Małgorzaty Antiocheńskiej i Podwyższenia Krzyża Świętego w Bzowie odbył się Parafialny Dzień Modlitwy w intencji chorych i służby zdrowia.

Mszy św. przewodniczył Ks. Bp Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Arkadiusz Okroj. W jej trakcie, Biskup udzielił wiernym sakramentu namaszczenia chorych.

Po Eucharystii miało miejsce uroczyste Wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o ustanie epidemii koronawirusa, następnie hierarcha udzielił wiernym indywidualnego błogosławieństwa. 

W niedzielę, 18 października 2020 r. 20 - lecie istnienia świętowano w Kapitule Kolegiackiej Koronowskiej.