91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 16.02.2019 r.
Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel

Komunikat biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny do duchowieństwa i wiernych w związku z nominacją ks. Prałata dr. Arkadiusza Okroja na biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej

Zaproszenie [wideo]

W dniu nominacji biskupiej, we wtorek, 12 lutego 2019 r., w studiu Radia Głos w Pelplinie, gościliśmy na rozmowie nowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej ks. prał. Arkadiusza Okroja. 


Słowo księdza biskupa diecezjalnego dra Ryszarda Kasyna po nominacji biskupa pomocniczego ks. prał. A. Okroja

Do mianowanego 12 lutego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Arkadiusza Okroja napływają liczne gratulacje, w tym od członków Konferencji Episkopatu Polski.

W rozmowie dla TVP Gdańsk biskup nominat Arkadiusz Okroj mówi między innymi o swojej wizji posługi biskupiej wynikającej z mandatu Kościoła i zawołania, które będzie jemu towarzyszyło: "Idźcie i nauczajcie". Podobnie jak pasterze biblijni chce iść na czele stada, a zwłaszcza pomagać "tym, którym życie rozsypało się w gruzy".

Święcenia biskupie ks. prał. dra Arkadiusza Okroja odbędą się w sobotę, 2 marca 2019 r. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie. 


Dnia 12 lutego br. Nuncjusz Apostolski w Polsce poinformował, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata dr. Arkadiusza Okroja - proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie - biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Cufruta. 

Tego samego dnia o godz. 12.00, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zgromadził w domu biskupim w Pelplinie  przedstawicieli duchowieństwa diecezji na modlitwie „Anioł Pański” i poinformował o decyzji papieża. Biskup diecezjalny złożył Biskupowi Nominatowi życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny w posłudze pasterskiej,  prosząc jednocześnie kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich o modlitwę w intencji biskupa Arkadiusza.  

Święcenia biskupie ks. prał. Arkadiusza Okroja odbędą się w sobotę, 2 marca 2019 r. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie.