91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 21.03.2023 r.
Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

17 września 2018 r. w Pelplinie rusza jesienna edycja programu Grupy Energa „Dynamiczni Seniorzy z Energią” . W Gminie Pelplin zajęcia prowadzone będą w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 przy ul. Sambora 5A w Pelplinie, w poniedziałki od godziny 11:00 do 13:00.

 

Limity emisji CO2 dla Polski mogą ulec zmianie. Wszystko za sprawą ratyfikacji tzw. Porozumienia Paryskiego. O co dokładnie chodzi w tym porozumieniu - w audycji Sygnały Natury - sprawdza Piotr Trentowski.

W ciągu ostatnich miesięcy między organizacjami ekologicznymi a Ministerstwem Środowiska narastał spór o Puszczę Białowieską. Jedni chcą pozostawienia jej w nienaruszonej formie, drudzy mówią o aktywnej ochronie puszczy. O współpracy z ekologami rozmawiamy z Rzecznikiem Ministerstwa Środowiska – Pawłem Muchą.

Eko Kwadrans – 01. ASF Odstrzał dzików
W związku z rozprzestrzenianiem się choroby trzody chlewnej, ministerstwo środowiska podjęło środki, które mają na celu ograniczenie zjawiska ASF. Minister ogłosił na konferencji prasowej, że wielkim krokiem w walce z wirusem, jest ograniczenie populacji dzików, które są nosicielami. Sytuacja szczególnie dotyczy terenów na wschodzie Polski.

Agnieszka Stępkowska z Centrum Ogrodniczego Aga w Pelplinie kontynuuje porady dla właścicieli ogródków.

W cyklicznej audycji Agnieszka Stępkowska z Centrum Ogrodniczego "Aga" w Pelplinie, tym razem, mówi o przyjaznym dla dzieci ogrodzie.

Miał być egzamin nauczycielski, a tymczasem przyszedł czas rodzić ....

Podajemy fachowe informacje w przypadku częstych zagrożeń latem.