91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 21.03.2023 r.
Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Rozmowa z Dr Karolem Nawrockim prezesem Instytutu Pamięci Narodowej o zabójstwie ks. Franciszka Blachnickiego oraz medialnym ataku na Karola Wojtyłę.

Podczas dzisiejszego meczu Legii Warszawy ze Stalą Mielec, kibice warszawskiej drużyny rozwinęli transparent z napisem „Łapy precz od Jana Pawła II”. To jasny przekaz skierowany do wszystkich tych, którzy w ostatnim czasie w paskudny sposób próbują zdyskredytować papieża Polaka.

7 marca Radio Głos gościło w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie (k/Kościerzyny).

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem!

Od 20 do 26 lutego br. trwają obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, zainicjowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Obchody wiążą się z przypadającym na 22. lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, wprowadzonym w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest wydarzeniem, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, znalezienie profesjonalnego wsparcia oraz zasięgnięcie fachowej i bezpłatnej porady.

Uchylony nakaz zapłaty wydany na podstawie „lichwiarskiej” pożyczki - skuteczna skarga nadzwyczajna Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro.

Komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wielka Wojna, czyli pierwsza wojna światowa, przywróciła do istnienia państwo polskie.

25 km od Częstochowy, w województwie śląskim warto zobaczyć ponad stuletni pałac w Czarnym Lesie.