91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 21.03.2023 r.
Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

W środę 24 października 2018 roku w kwidzyńskim kinoteatrze odbyła się uroczysta gala z okazji 60. lecia powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego imienia Janusza Korczaka.

Nauczyciele i pracownicy placówki rozpoczęli swój jubileusz - wraz z wychowankami,  Mszą Świętą w Katedrze  św. Jana Ewangelisty  przy Placu Jana Pawła II w Kwidzynie.  Koncelebrował  ks. mgr lic. Marek Kubecki - wieloletni katecheta wychowanek Ośrodka.

MOW to placówka wychowawcza jedyna na Pomorzu i jedna z niewielu w kraju, w której dziewczęta uczą się i uczestniczą w realizacji autorskiego programu wychowawczego - u boku swoich opiekunów i specjalistów. Uczestniczą w procesie resocjalizacji w integracji ze środowiskiem lokalnym.  Jak wspomina w swoim wzruszającym wystąpieniu  - absolwentka Agnieszka, tu poznała świat wartości, który był dla niej wówczas obcy, nie zgadzała się z nim i nie rozumiała. Dzisiaj ma swoją rodzinę, bo dzięki swoim wychowawcom i nauczycielom poznała wartość miłości – ośrodek stał się dla niej domem. Jest wdzięczna za okazaną dobroć, za ukończenie szkoły i jasny drogowskaz na dorosłe życie.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich, samorządu wojewódzkiego i miasta Kwidzyna, przyjaciele Ośrodka i sponsorzy, nauczycielskich związków zawodowych. Wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki wręczył nowy sztandar placówce, Adam Krawiec – Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego przekazał dyrektorce placówki Annie Jankowskiej  klucze do nowego samochodu dla potrzeb wychowanek Ośrodka. 

Galeria zdjęć