91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 25.06.2022 r.
Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Od piątku, 17 czerwca do niedzieli trwał I Festiwal Dobrego Czasu w Grzybnie - rozbudowany piknik parafialny z przesłaniem skierowanym do przyszłych małżonków, rodzin z dziećmi. Pierwsze dwa wieczory miały charakter modlitewny, w niedzielę zaś radość wypełniła plac przykościelny za sprawą dmuchańców i atrakcji dla dzieci, śpiewu ze sceny, smakołyków spod namiotu. Aby nie zabrakło dreszczyku emocji - zorganizowano loterię, a głównymi wygranymi było wypożyczenie kampera na tydzień oraz sauniarni.


I Festiwal Dobrego Czasu w Grzybnie - podsumowanie reportaż:

 “Festiwal Dobrego Czasu” to nowa inicjatywa, która zrodziła we wspólnocie uwielbieniowej “Jastra”, pod wpływem inspiracji dziełem diecezjalnego Zespołu "Dobry Początek", który od 2013 roku działa w diecezji pelplińskiej, organizując m.in. "Weekendy dla narzeczonych z lekcją tańca", będące wyjątkową formą kursu przedmałżeńskiego, czy też "Wieczory dla małżonków", które pozwalają kontynuować formację już w małżeństwach.

W piątek i sobotę msze święte kończyły się  Adoracją Najświętszego Sakramentu z oprawą muzyczną Scholi Parafialnej z Grzybna oraz zespołu „Kogo Szukasz” z Tczewa.

I Festiwal Dobrego Czasu w Grzybnie - adoracja 17.06.2022:

W niedzielę goście festiwalowi rozpoczęli świętowanie wspólną Eucharystią i odnowieniem przysięgi małżeńskiej.

I Festiwal Dobrego Czasu w Grzybnie - homilia ks. W. Klawikowski:

Na scenie plenerowej przy kościele wystąpili zaproszeni goście oraz artyści: siostry Oliwia i Nikola Kostewicz, Dariusz Buczek oraz zespół Jastra. 

Organizatorzy - parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie, zespół ewangelizacyjny Jastra, sołtysi Grzybna, Szarłaty zaprosili wszystkich chętnych na kolejną edycję - w weekend po Bożym Ciele 2023.

Galeria zdjęć