91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 15.08.2022 r.
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

18 czerwca biskup pelpliński Ryszard Kasyna przewodniczył Mszy św. za rodziny w Sanktuarium Królowej Rodzin w Kościerzynie.

/rozszerzymy/

Galeria zdjęć

 Transmisja:

 

 

18 czerwca w sanktuarium Królowej Rodzin w Kościerzynie zgromadziły się rodziny diecezji pelplińskiej na wspólnej modlitwie w łączności ze światowym spotkaniem rodzin, które w przyszłym tygodniu odbędzie się w Rzymie.

Doroczne uroczystości odpustowe połączono ze spotkaniem rodzin z całej diecezji. Przed Mszą św. małżonkowie dawali świadectwa o roli Boga w prowadzeniu swoich rodzin.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna.

„Rodziny mają być Kościołem Domowym”, powiedział na wstępie homilii główny celebrans. Rangę rodziny ukazał hierarcha powołując się na fakt, że „Jezus potrzebował rodziny jak każde ludzkie dziecko”.

Wskazując na podstawowe cechy Świętej Rodziny, bp Kasyna podkreślił, że „była ona przepełniona Bogiem”. Dopowiadając, że Rodzina z Nazaretu jest wzorem dla ludzkich rodzin, kaznodzieja mówił, że „rodzinę tworzą osoby przenikające się wzajemnie i przez miłość stanowiące jeden organizm”.

„Człowiek w pełni nie zrealizuje samego siebie nie inaczej niż przez bezinteresowny dar z siebie”, powiedział biskup ukazując istotę rodzinnego szczęścia. „Pomocą ku temu jest modlitwa”, mówił biskup pelpliński.

W Kościerzynie w kościele św. Trójcy jest czczona kopia Obrazu Matki Bożej Śnieżnej z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore. Otrzymała ona papieskie korony w 1998 roku.