91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 28.01.2022 r.
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

DZIEŃ DZIŚ WESOŁY - pod tym hasłem wyruszył Orszak Trzech Króli, który w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku zorganizowany został już po raz szósty. Orszak prowadzili Trzej Królowie – Melchior, w którego postać wcielił się ks. Damian Klajst - wikariusz czerskiej parafii, Baltazar - czyli pan Krzysztof Sękielewski oraz Kacper, przedstawiony dzisiaj przez Przemysława Bieska-Talewskiego - burmistrza Czerska.


Idąc za biblijnymi monarchami – w kolorach czerwonym, niebieskim i zielonym, które symbolizują kontynenty Europę, Azję i Afrykę – mieszkańcy, parafianie i goście śpiewali kolędy, a przede wszystkim radowali się, dając swoim udziałem w tym wydarzeniu piękne świadectwo wiary. Scenki, które poprowadziły do Betlejem, przygotowane były przez Kółko Misyjne oraz grupę teatralną z Łęga "Tak Pan Mówi". Niespodzianką na zakończenie były "OrszaKrówki" - krówki orszakowe, a także dzięki serdeczności państwa Babińskich gorący barszcz wraz z chlebkiem od państwa Sobieraj.

OTK jest fenomenalną inicjatywą, która przede wszystkim łączy ludzi - gdyż podczas Orszaku nie jesteśmy obserwatorami lecz uczestnikami - i zachęca do działania wszystkich mieszkańców, organizacje i instytucje. Orszak to efekt pracy mnóstwa ludzi dobrej woli zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Nie sposób jest tutaj wymienić wszystkie osoby, którym należą się podziękowania. Dlatego wszystkim oraz każdemu z osobna - za pomoc i obecność – ks. dr Zbigniew Straszewski, proboszcz parafii, składa z serca wielkie Bóg zapłać!
Orszak został zorganizowany we współpracy z Gminnym Centrum Kultury pod patronatem burmistrza Czerska.

 Galeria zdjęć

(Fot. i tekst Weronika Czarnowska)