91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 03.12.2021 r.
Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

W dniach 12-14 listopada dzieci i młodzież z Ognisk Misyjnych Diecezji Pelplińskiej zjechały się do Pelplina, aby wspólnie modlić się za misje i misjonarzy, poszerzać swoją wiedzę o misjach, a także poznać nowych przyjaciół zaangażowanych w sprawy misji podczas Rekolekcji Misyjnych zorganizowanych przez Kleryckie Koło Misyjne przy WSD w Pelplinie.

Tematem tegorocznych rekolekcji było hasło zbliżającego się Synodu Misyjnego Dzieci: "Z Ojcem Świętym budzimy do Misji". W rekolekcjach wzięło udział ponad 60 osób, które przez trzy dni uczyły się co to znaczy być misjonarzem.

Dzieci dowiedziały się, że przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci są zaproszone do współpracy z Ojcem Świętym, wspólnie uzgodniliśmy jakie cechy powinien mieć „Mały Misjonarz”, a jako podsumowanie uczestnicy rekolekcji wykonali specjalne zaproszenia do współpracy z Ojcem Świętym w Dziele Misyjnym dla swoich kolegów i koleżanek. Centralnym punktem każdego dnia była Msza święta, a poza modlitwą, śpiewem i konferencjami na uczestników czekało wiele zabaw i niespodzianek.

dk. Patryk

Galeria zdjęć