91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 10.08.2022 r.
Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Co roku 28 września, o godz.15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na skrzyżowaniach ulic, na placach  miast, miasteczek i wsi odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Na stronie organizatora zgłoszono następujące miejscowości z diecezji pelplińskiej: Garczegorze, Kościerzyna, Lębork, Sierakowice, Tczew. Na modlitwę o godz. 15 zaprasza też parafia św. Kazimierza w Kartuzach oraz parafia Narodzenia NMP w Sianowie, we wskazanych miejscach.

Iskra Miłosierdzia przy figurze Jana Pawła II w Lęborku, przybyło 4 księży.

W Kartuzach koronkę do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu misyjnym przy kościele pw. św. Kazimierza poprowadził ks. proboszcz Ryszard Różycki. Tak dzieje się tu od 2014 r.

W Sierakowicach wierni modlili się przy Ołtarzu Papieskim w Parku Ośmiu Błogosławieństw.

W Kościerzynie wierni spotkali się o godz. 15.00 przy pomniku Chrystusa Króla, przy krzyżu na ul. Wejhera oraz przy rondzie na przecięciu ul. Skłodowskiej – Staszica.

W parafii NMP w Sianowie młodzież bierzmowana z ks. Marcinem Kidziunem modliła się w pobliskiej Koloni.

Jak informuje Fb parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie - W niedzielę, 26 września parafia kolejny raz wzięła udział w akcji Międzynarodowa Koronka Na Ulicach Miast Świata. W tym roku modlono się o pokój na świecie (szczególnie na Bliskim Wschodzie), o ustanie pandemii, za kapłanów, rządzących, ofiary na Haiti, za nasz kraj, miasto rodziny i nas samych. Tego dnia głosiliśmy Miłosierdzie Boże całemu światu.
Iskra Miłosierdzia - koronka w Kartuzach:

Iskra Miłosierdzia 2021 w Kartuzach

 Galeria zdjęć

(Zdjęcia z parafialnych Fb z Lęborka, Tczewa, Sierakowic, Kościerzyny)