91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 25.06.2022 r.
Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Radio GłosKsiądz prałat Sławomir Oder w Raciążu: Św. Trójca w nauczaniu św. Jana Pawła II i w całej Jego świętej postaci oraz misji apostolskiej.

 

W niedzielę 31.maja 2015r., parafia ku czci Świętej Trójcy w Raciążu obchodziła odpust . Sumę o  godz.11.30 odprawił i kazanie wygłosił – ks. prałat Sławomir Oder z Rzymu – postulator procesu beatyfikacji i kanonizacji św. Jana Pawła II, autor książki „ Zostałem z Wami”.

W homilii mówiąc o życiu św. Jana Pawła II nawiązał do Świętej Trójcy, jaką moc wywarła w całej Jego Świętej postaci, w nauczaniu oraz misji apostolskiej. Przytaczając wiele przykładów, mówił o drodze świętości Jana Pawła  II i Nauczycielu Miłości - ,,czuł moc miłości, która była Mu wyświadczana w różny sposób, także poprzez cierpienie i stał się dłużnikiem  miłości, i spłacał tę miłość. Jego spłacenie ,, długu miłości ‘’ – miłością – było niczym innym, jak pielgrzymowaniem każdego dnia od tabernakulum do człowieka". 

Po południu o godz. 15-tej pod przewodnictwem księdza proboszcza odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe, po czym wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w przygotowanym  spektaklu słowno-muzycznym, poświęconemu św. Janowi Pawłowi II z racji przeżywania I rocznicy kanonizacji i posiadania w naszej parafii relikwii Świętego. Następnie odbyło się spotkanie z zacnym gościem, ks. prałatem Sławomirem Oderem, na którym przybliżył przygotowania do procesu beatyfikacji i kanonizacji Papieża. Przedstawił liczne fakty, które naświetlały ogromny kult Jana Pawła II, nawet w najdalszych częściach świata. Podczas spotkania zadawano pytania księdzu prałatowi odnośnie zachowań, reakcji i wypowiedzi w konkretnych sytuacjach, które miały miejsce w życiu Jana Pawła II. Odpowiedzi udzielał bardzo wyczerpujących i jednocześnie opowiedział nam o ogromnej Jego życiowej przygodzie, jaką było uczestnictwo w procesie, ludziach, którzy dostąpili łask dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II. Na zakończenie podkreślił, że św. Jan Paweł II, także obecny w relikwiach, w kościele w Raciążu, będzie przypominał, iż każdego dnia trzeba dawać odpowiedź Chrystusowi  na Jego pytanie: ,, Czy mnie miłujesz? ‘’

Wiesława Urban - Chylewska

Galeria zdjęć »