91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 07.02.2023 r.
Imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor

Radio GłosW dniach 29 – 31 maja 2015 roku odbyły się ostatnie w tym roku akademickim weekendowe rekolekcje dla osób z niepełnosprawnością oraz wolontariuszy organizowane przez nasze kleryckie koło CARITAS.

 

Podczas tych dni zastanawiano się nad relacją z Panem Bogiem. Pomogły  w tym przykłady zawarte w Piśmie Świętym: rozmowa Boga z pierwszymi ludźmi po upadku w raju, historia życia Jonasza, a także dialog Jezusa z Samarytanką. Podczas rekolekcji odbyło się spotkanie z Pauliną Buczek, studentką wydziału teologicznego UMK w Toruniu, która opowiedziała świadectwo własnego życia, historię swojego nawrócenia, a także podpowiedziała jak postępować, aby żyć bliżej Boga i pozwolić Jemu działać w życiu. Paulina spotkała się również w sobotnie popołudnie z klerykami w seminarium, którym wskazała jak cenne jest powołanie do kapłaństwa, jak bardzo potrzeba kapłanów w dzisiejszym świecie oraz jak mają postrzegać kobiety.

Weekendowe rekolekcje za nami. Już teraz zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnością oraz wolontariuszy na rekolekcje letnie!
W tym roku odbędą się w dniach 24 -28 sierpnia w miejscowości Charzykowy, koło Chojnic.
Na zgłoszenia czekamy do końca czerwca!

T.M.

Galeria zdjęć »