91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 25.06.2022 r.
Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Już od kilku lat trwa wielka Nowenna Fatimska, przygotowująca nas do 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

W nawiązaniu do tych wydarzeń, w wielu parafiach na całym świecie trwają nieustanne modlitwy, konferencje, spotkania oraz wygłaszane są referaty, których głównym zadaniem jest przybliżenie się do Boga przez Maryję, szukając łaski miłosierdzia dla ludzkości czyli nas samych i naszych rodzin.

 

 

Oczywiście wielkim wydarzeniem w tym roku jest synod poświęcony rodzinie co staje się dla każdego z nas wielkim dziękczynieniem za dar życia i miłości w naszych rodzinach. 

Z tej okazji pragnę zaprosić Waszą wspólnotę Żywego Różańca na II Kongres Różańcowy Dekanatu Rytelskiego. Sam kongres to nic innego jak zatrzymanie się, czy refleksja nad sprawami związanymi z naszą wiarą w rodzinach, które tworzymy. I w tym duchu modlitewnej medytacji, a zarazem spotkania się z Bogiem przez Maryję, pragnę zaprosić Waszą wspólnotę Żywego Różana do Żalna na dzień 23 maja 2015 r., gdzie będziemy mogli wspólnie zgromadzić się wokół Jezusa Chrystusa wraz z Jego Matką i przy relikwiach św. Maksymiliana Marii Kolbego –  wielkiego czciciela Niepokalanej. Będziemy modlić się o w intencji synodu poświęconego rodzinie jak i za pokój na świecie i w naszych domach rodzinnych.

Program uroczystości na dzień 23 maja 2015 r. :

godz. 10.00 – nabożeństwo majowe – Litania Loretańska

godz. 10.15 – różaniec - tajemnice chwalebne,

godz.10.45 – konferencja „Współczesne zagrożenia dla naszych rodzin ” ks. Łukasz Wisiecki  – Diecezjalny Moderator Kościoła Domowego w Diecezji Pelplińskiej,

godz. 11.30 – Msza święta i zakończenie Kongresu przez wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.                                                   

Zaprasza ks. Paweł Młyński – Żalno 

 


 

 

„Dziękuję wam za ten wspólny różaniec, za tę komunię wokół Matki. Niech Ona błogosławi nas wszystkich i sprawi, byśmy stawali się braćmi.”

- Franciszek – Papież

„Moc Różańca wnosi w nasze życie niezliczone łaski. Nasz umysł oczyszcza z niepokoju, serce uwalnia od wszelkich utrapień, rozwiązuje gnębiące nas problemy, przywraca nam zdrowie, napełnia radością i nadzieją.”

 

„Nie pisałabym dziś tych słów, gdyby nie modlitwa różańcowa, która ocaliła mi życie.” 

Immaculee Ilibagiza