91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 30.11.2022 r.
Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Sintra · Cabo Da Roca · Fatima · Batalha · Alcobaça · Nazare · Porto · Braga

Santiago De Compostela · Quinta De Aveleda · Coimbra · Lizbona · Almada

Algarve · Lagos · Ponta Da Piedade · Półwysep Św. Wincentego

 

 

 

Program ramowy - 11 dni

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników przy parafii. Transfer na lotnisko. Przelot do Lizbony. Po odbiorze bagaży przejazd do nieodległej Sintry – zwiedzanie miasta i pałacu narodowego - dawnej rezydencji królewskiej. Po południu udamy się na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego – położony na urwisku skalnym o wysokości ok. 140 m. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie, czas wolny na wypoczynek. Wieczorem obiadokolacja, po której udział w procesji światła.

 

DZIEŃ 2

Msza Święta w sanktuarium fatimskim. Śniadanie a następnie nawiedzenie sanktuarium maryjnego wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, wystawę „Światło i Pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży: Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment Muru Berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja, po której wieczorna procesja światła. Nocleg.

 

DZIEŃ 3

Msza Św. Powrót na śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha – arcydzieło stylu manuelińskiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza, salę królów i refektarz. Przejazd do Alcobaca. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaca. Podziwiać będziemy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku, krótkie zwiedzanie oraz czas wolny na plaży. Powrót na obiadokolację, po której udział w wieczornej procesji światła.

Nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Porto - dużego centrum przemysłowo-handlowe położonego bardzo malowniczo na wzgórzu nad rzeką Douro. Zwiedzanie m.in. muzeum w dawnym kościele św. Franciszka, katedry oraz spacer po starej dzielnicy Ribeira. Przejazd do Bragi – zwiedzanie: katedra, dawny pałac biskupi oraz położone w pobliżu sanktuaria:

Maryjne na górze Sameiro oraz sanktuarium Chrystusowe – Bom Jesus ze słynnymi schodami.

Przejazd na obiadokolację i nocleg do Hiszpanii - w Santiago de Compostela.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd w okolice Santiago de Compostela. Do miasta dotrzemy pokonując ostatni etap szlaku El Camino, którą udamy się do sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Msza Św. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, na którym widnieje ok. 100 figur. Na barokowej fasadzie katedry usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie za ołtarzem głównym zlokalizowany jest grób Apostoła. Spacer malowniczymi, kamiennymi uliczkami starego miasta. czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym udamy się do jednego z producentów wina np. Quinta de Aveleda. Pospacerujemy po otaczających posiadłość romantycznych ogrodach a degustując rozmaite wina zapoznamy się z tajnikami ich produkcji. Degustacja połączona z możliwością zakupów. Przejazd do dawnej stolicy Portugalii –Coimbry, położonej nad rzeką Mondego, na styku gór Serra da Estrela. Coimbra słynna jest przede wszystkim z najstarszego w Portugalii, bo założonego w 1290 r. uniwersytetu. Zobaczymy m.in. bibliotekę uniwersytecką, w której znajduje się około 300 tysięcy woluminów dekorowanych złotem i egzotycznymi gatunkami drewna. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lizbony lub w Lizbonie.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta – wieża Belem, pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów, katedra, kościół św. Antoniego. Możliwość przejazdu zabytkowym tramwajem w dzielnicach Baixa i Alfama. Msza Św.Przejazd inżynieryjnym majstersztykiem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości Almada. Zwiedzanie sanktuarium Chrystusa Króla. Ze szczytu postumentu roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama Lizbony. Do stolicy Portugalii powrócimy drugim z imponujących stołecznych mostów – Ponte Vasco da Gama. Zobaczymy tereny, gdzie odbyła się wystawa światowa Expo w 1998 r. Dla chętnych wizyta w nowoczesnym centrum handlowym Vasco da Gama. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd przez bogaty w dęby korkowe region Alentejo do najbardziej wysuniętego na południe i najbardziej słonecznego regionu Portugali – Algarve. Przyjazd w godzinach wczesnopopołudniowych.

Zakwaterowanie, czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym całodzienny czas wolny na wypoczynek na plażach Algarve, nad wodami Atlantyku. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 10

Śniadania, po którym udamy się odkrywać zachodnią części Algarve. Spacer po Lagos oraz czas wolny przy Ponta da Piedade. Z Lagos udamy się na południowo zachodni skraj kontynentalnej Europy - do Sagres. Tu zobaczymy dominację oceanu nad lądem. Znajdująca się tutaj forteca mieściła szkołę nawigacji i żeglarstwa założoną przez Henryka Żeglarza.

Z kolei udamy się na przylądek São Vicente, miejsca gdzie złożono przywiezione łodzią relikwie św. Wincentego z Hiszpanii, zanim trafiły do Lizbony. Na samym krańcu znajduje się malowniczo położona latarnia morska, której światło widoczne jest z odległości ponad 60 km. Przejazd na trzygodzinny rejs „Formacje Skalne” wzdłuż pięknych klifów i formacji skalnych, z których słynie południowe wybrzeże Portugalii. W trakcie rejsu przystanek na kąpiel w Atlantyku. Po rejsie powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 11

Śniadanie, po którym dalszy wypoczynek. Wykwaterowanie z hotelu około godziny 13.00. Przejazd na lotnisko w Lizbonie, o godzinie 19.10 - wylot do Berlina. Przylot o godzinie 23.30, transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

 

Termin: 7 - 17.06.2015 r.

Cena: 3940 zł

 

Zapewniamy:

• przelot samolotem na trasie Polska – Portugalia – Polska wraz z opłatami lotniskowymi

• transfer na i z lotniska

• przejazd komfortowym autokarem

• 10 noclegów w hotelu **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami, małżeństwa – pokoje 2 os.

• 10 śniadań, 10 obiadokolacji,

• opiekę i informację turystyczną pilota,

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP

 

Uwagi:

• Jest to PIELGRZYMKA z opieką duchową kapłana i możliwością udziału w Mszach Świętych

• Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.

• Niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty

• Na bilety wstępu, przewodników, system nagłaśniający i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 130 €

 

Kontakt: ks. Wojciech Korzeniak 609 091 132