91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 06.02.2023 r.
Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie wzorem Iskry Miłosierdzia Bożego, która odbyła się we wrześniu wraz z młodzieżą postanowiła powtórzyć to wydarzenie z okazji niedzieli Miłosierdzia Bożego.


O godz. 15:00 w godzinie łaski na pl. św. Grzegorza przed kościołem szkolnym wierni wraz z licznie zebraną młodzieżą z różańcami w ręku głośno i wyraźnie wypowiedzieli swoje „Jezu ufam Tobie!” w modlitwie koronką do Miłosierdzia Bożego.

Była to niepowtarzalna okazja do podzielenia się orędziem o Bożym Miłosierdziu z przechodzącym obok człowiekiem. Był to błysk nadziei dla udręczonych odwiecznym poszukiwaniem miłości.

Po zakończonej modlitwie trwając w okresie wielkanocnym rozpoczął się BOŻY RABAN – o którym do młodzieży w Rio de Janerio w 2013 roku mówił papież Franciszek: „Wiecie, czego oczekuję po tych Światowych Dniach Młodzieży w Rio? Chcę, byście poszli na ulice robić raban. Chcę rabanu w waszych diecezjach. Chcę, żeby Kościół wyszedł na ulice. Żeby odrzucił ziemską powłokę, wygodę, klerykalizm,  żebyśmy przestali zasklepiać się w sobie”. I dodał po chwili: „Parafie muszą wychodzić na ulice; w przeciwnym razie staną się organizacjami pozarządowymi. A Kościół nie może być organizacją pozarządową!

W radosnej atmosferze śpiewów, tańców po raz kolejny wierni ukazali swoją radość z wielkanocnego poranka i łaski jakiej Jezus udziela w swym nieskończonym miłosierdziu każdemu kto Go wychwala, uwielbia i czci. Alleluja Jezus żyje!

Galeria zdjęć »