91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 08.02.2023 r.
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

Nic nie rozumiejąc z zapowiedzi cierpienia, Weszli do Jerozolimy” – tymi słowami 29 marca w Niedzielę Palmową w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie rozpoczął się koncert pasyjny w wykonaniu zespołów i solistów.

Oplecione męką i cierpieniem utwory muzyczne oraz poezja Romana Brandstaettera mówiąca o męce naszego Mistrza i Pana Jezusa Chrystusa wprowadziły wiernych w medytację i refleksję nad pasją Chrystusa.
Podczas koncertu zaprezentowały się zespoły, chóry i soliści.Koncert w profesjonalny sposób prowadziła dwójka młodych ludzi - Wiktoria Kowalkowska i Janek Skerka.
Jako pierwszy zaprezentował się Piotr Mażuchowski – organista tczewskiej fary,który na organach wykonał dwa utwory.
Kolejnym wykonawcą był zespół „Wspólnoty Rodzin”. Zespół to rodziny, które zauważyły potrzebę modlitwy rodzinnej również we wspólnocie parafialnej. Raz w miesiącu spotykają się w kościele szkolnym na modlitewnym zamyśleniu przeplatanym wspólnym śpiewem pieśni medytacyjnych oraz kanonów Wspólnoty Braci z Taize.
Podczas koncertu wystąpiły również dwa chóry z tczewskich szkół: Gimnazjum nr 1 – CREDO oraz z Gimnazjum katolickiego SIGNUM CRUCIS. Młodzież ta szlifuje swoje umiejętności chcąc zarażać swoją pasją śpiewania wszystkich wokoło.
Juventus to kolejny chór młodzieżowy który uświetnił swym występem koncert. Chór to wspólnota ludzi, których łączy wielka pasja wspólnego śpiewania i miłość do muzyki Gospel. Są młodzi, uśmiechnięci i kochają śpiewać o Bogu, dla Boga i dla Was. Chcą dzielić się radością i głosić Dobrą Nowinę!
Solistką na koncercie była Agata Sowa uczestniczka „Szansy na sukces” dobrze znanego wszystkim programu w którym odkrywa się talenty.
Jako ostatni zespół wstąpił zespół FAMILIA rodzina Państwa Pieczewskich.
Na zakończenie koncertu ks. prałat Piotr Wysga skierował do zebranych słowo i udzielił błogosławieństwa.
Kolejny koncert pasyjny skłonił obecnych do rozmyślań i refleksji nad sensem życia, bowiem tematyka pasyjna od wieków inspirowała wielu ludzi. Dzisiaj zainspirowała również parafian i gości tczewskiej Fary.

ks. Piotr Pruski

Więcej zdjęć