91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 29.09.2022 r.
Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Wielki Czwartek to dla kapłanów okazja do podziękowania za dar powołania i posługi, sposobność do odnowienia przyrzeczeń kapłańskich i wyrażenia więzi z biskupem diecezjalnym i innymi prezbiterami. Natomiast dla sióstr i braci zakonnych oraz wiernych świeckich to możliwość dziękczynienia za dar kapłaństwa.

 

W tym roku w Wielki Czwartek przypada 10. rocznica sakry biskupiej ks. bpa Ryszarda Kasyny, naszego biskupa diecezjalnego. Zatem Msza Krzyżma (Bazylika Katedralna w Pelplinie, godz. 10.00), w rocznicę sakry i przeddzień imienin bpa Ryszarda, będzie również diecezjalnym dziękczynieniem za posługę naszego biskupa oraz sposobnością do wyrażenia naszej życzliwości, złożenia życzeń i modlitwy o dalsze błogosławieństwo dla Księdza Biskupa.

Zachęcam kapłanów, siostry i braci zakonnych oraz wiernych świeckich do licznego udziału we Mszy Krzyżma oraz do modlitwy w intencji ks. bpa Ryszarda.  Proszę, aby kapłani tak zorganizowali obchody Triduum Paschalnego, by wszyscy mogli uczestniczyć we Mszy Krzyżma.

+ bp Wiesław Śmigiel