91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 27.09.2022 r.
Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Kasia i Maciej Marczewscy – twórcy bloga Ruszaj w Drogę!, Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej oraz Katedra Pelplin zapraszają na wspólną akcję promocyjną „Katedra Pelplin Cię obserwuje!”. Jest to pionierska współpraca blogerów podróżujących po Polsce z regionalną organizacją turystyczną. Pokazuje jak umiejętnie wykorzystywać nowoczesne media do promowania polskich zabytków i turystycznych atrakcji.

 

Głównym celem akcji jest pokazanie atrakcji pomorskiego Pelplina – miasteczka na Kociewiu, położonego 60 kilometrów od Trójmiasta. Główną atrakcją Pelplina – zwanego Kolebką Regionu Kociewia – jest wybudowany przez Zakon Cystersów drugi co do wielkości ceglany kościół w Polsce. Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny znana jest w Internecie i w sieciach społecznościowych jako „Katedra Pelplin”. Jest ona dowodem na to, że historia splata się w Pelplinie ze współczesnością. Katedra Pelplin „lajkuje”, obserwuje, komentuje i udostępnia, wchodząc w interakcje ze swoimi Fanami na Facebooku i tym samym zachęca wszystkich do odwiedzin Pelplina.

Zaproszeni przez Katedrę blogerzy – Kasia i Maciej Marczewscy uczestniczyli we wrześniowym Jarmarku Cysterskim, historycznych inscenizacjach oraz zwiedzali z przewodnikiem atrakcje Pelplina. Podziwiali bogate zdobienia wnętrz Katedry, spacerowali po krużgankach klasztoru Cystersów, odwiedzili klasztorne Skryptorium ucząc się trudnej sztuki kaligrafowania, szukali oryginalnej Biblii Gutenberga i diecezjalnych skarbów oraz weszli do miejsc niedostępnych dla turystów: wspięli się po stromych schodach na poddasze, podziwiali panoramę Pelplina z katedralnej dzwonnicy i próbowali odczytać starodruki przechowywane w archiwach diecezjalnej biblioteki.

Kasia i Maciej Marczewscy opisali swoją przygodę i przygotowali cykl reportaży i krótkich przewodników po pelplińskich atrakcjach. Opublikują je na blogu www.ruszajwdroge.pl w trakcie „Tygodnia z Pelplinem”, tj. w dniach 23-28 lutego 2015 r. Codziennie na blogu i w sieciach społecznościowych będą odsłaniać kolejny odcinek ich pelplińskiej przygody.

Akcja promocyjna „Tydzień z Pelplinem” skierowana jest nie tylko do mieszkańców województwa pomorskiego, ale także do wszystkich osób zainteresowanych polską turystyką, szukających weekendowych inspiracji oraz chętnych do poznawania ciekawych miejsc w Polsce.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w akcji poprzez obserwowanie strony www.ruszajwdroge.pl i profili w sieciach społecznościowych (linki podane poniżej). Organizatorzy gorąco zachęcają do komentowania, dzielenia się opiniami, faktami i ciekawostkami na temat Pelplina. 

- Akcją „Katedra Pelplin Cię obserwuje!” pokazujemy, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby przeżyć ciekawą przygodę. Zachęcamy do zwracania uwagi na kryjące się tuż za przysłowiowym rogiem turystyczne atrakcje, które tak świetnie odnajdują się w dzisiejszych czasach. Dzięki prężnie działającym mediom społecznościowym, nie rozstajemy się z nimi nawet po powrocie do domu - mówi Maciej Marczewski, autor bloga Ruszaj w Drogę!

Entuzjazm wykazuje także pracujący w Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej i odpowiedzialny za promocję Katedry - Grzegorz Kilian: „Bardzo się cieszę, że Pelplin zagości na blogu Kasi i Macieja. Mamy dziś szansę, aby pokazać całej Polsce jakie skarby kryją się w Pelplinie. Mam nadzieję, że nasze reportaże zachęcą do przyjazdu na Kociewie i do odkrycia piękna naszej wyjątkowej Katedry w Pelplinie”.

 

 

* Akcja prowadzona będzie w dniach 23 -28.02.2015 roku na poniższych stronach internetowych:

www.ruszajwdroge.pl

www.facebook.com/RuszajwDroge

www.facebook.com/KatedraPelplin

www.facebook.com/skryptorium.pelplin

www.twitter.com/RuszajwDroge

www.instagram.com/RuszajwDroge

www.pinterest.com/RuszajwDroge

* Kasia i Maciej Marczewscy - małżeństwo pasjonatów, pozytywnie zakręcone na punkcie tego, co dzieje się w Polsce. Tworzą bloga „Ruszaj w Drogę!” www.ruszajwdroge.pl na którym pokazują, jak wykorzystują każdą wolną chwilę, aby zwiedzać i lepiej poznać Polskę. Pokazują gdzie warto pojechać, tworzą internetowe przewodniki, poradniki, fotorelacje z wydarzeń turystycznych oraz opisują historie ludzi, którym zależy na rozwoju turystyki w Polsce. Uwielbiają wyszukiwać wyjątkowe miejsca spoza kanonów książkowych przewodników. Piszą, robią zdjęcia, kręcą filmy, prowadzą profile w sieciach społecznościowych, współpracują z lokalnymi pasjonatami, samorządowcami i organizacjami turystycznymi, prowadzą regionalne warsztaty dla młodzieży z Kaszub, pojawiają się regularnie w radiowych audycjach podróżniczych.  Wspierają pozytywne inicjatywy i ludzi z pasją, którym zależy na promowaniu turystyki w Polsce.

* Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie – www.informacja.pelplin.com

 

* Katedra Pelplin –