91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 26.05.2022 r.
Imieniny: Filip, Paulina, Marianna

Dnia 15.11.2014 w przyjaznym Collegium Marianum odbył się Dzień Skupienia Animatorów Domowego Kościoła naszej diecezji, podczas którego rozważaliśmy temat ,,Rola Animatora na spotkaniach kręgu-prawidłowy przebieg spotkania", pod hasłem ,,wspólnie - pracować dla prawdy" (3J 1,8).
Podczas zawiązania wspólnoty ks. moderator DK Wincenty Pytlik wprowadził wszystkich w temat, uwrażliwiając obecnych tam animatorów, aby kształtowali swoich następców poprzez realizację formacji zgodnie z charyzmatem Ruchu Światło-Życie i według zasad Domowego Kościoła. Barbara i Mariusz Pawlak podzielili się z nami, jak u nich wygląda praca w kręgu oraz jaką pomocą służą sobie nawzajem, w codziennych problemach małżeństwa kroczące razem z nimi na drodze DK do Chrystusa.

Najczęściej jednak wybrzmiewało jedno słowo "modlitwa", jest ona fundamentem, bez którego nie da się i nie można nic zbudować. Praca w grupach dzielenia była dla wszystkich bardzo pouczająca i krzepiąca, a każdy z uczestników mógł podzielić się swoimi troskami i problemami w prowadzeniu spotkań oraz spisać swoje uwagi dla ubogacenia pozostałych uczestników. Mogliśmy doświadczyć poczucia Wspólnoty, podczas Eucharystii sprawowanej razem z Oazą Modlitwy. W homilii usłyszeliśmy, że żywa wspólnota dba o wszystkich, którzy pozostają na zewnątrz i pomaga sobie nawzajem w drodze do Boga, aby Jezus mógł zadziałać przez nas dla dobra innych, którzy jesteśmy powołani do wielkich rzeczy (Chwała Panu). W dalszej części spotkania wspólnie mogliśmy spojrzeć na służbę jako realizację swojego powołania na rzecz Wspólnoty DK, do której zostaliśmy wezwani według swoich darów i możliwości. Spotkanie zakończyło się modlitwą małżonków, którzy umocnieni i napełnieni nową mocą otrzymali zapaloną świecę i uroczyste błogosławieństwo. Warto tu przytoczyć słowa ks. Wincentego Pytlika moderatora DK, który powiedział, iż "jesteśmy posłania do swoich wspólnot".
Dzięki posłudze diakoni muzycznej- Majki Tysler doświadczaliśmy powiewu Ducha Świętego, który działał podczas całego Dnia Skupienia i obficie wylewał na nas swoje łaski, czego doświadczyli wszyscy Ci, którzy odpowiedzieli na zaproszenie pary diecezjalnej. Serdecznie zachęcamy do brania udziału w kolejnych Dniach Skupienia, proponowanych przez naszą diecezję.

Mariola, Zdzisław Lejk