91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 08.02.2023 r.
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

We wspólnej rodzinnej atmosferze w naszej parafii przeżyliśmy wspaniały kolędowy wieczór podczas którego usłyszeliśmy wiele kolęd od tych mało znanych, przez tradycyjne, które przez wieki przekazywane są z pokolenia na pokolenie do współczesnych pastorałek. Wszystkie one miały niezwykle krzepiącą moc, niosącą zarówno radość, jak i refleksję nad Bożym Narodzeniem.

 

 

Rozpoczynając wieczór kolędowy, słowa powitania do przybyłych parafian i gości skierował ks. prałat Piotr Wysga.

Podczas koncertu kolęd zaprezentowały się trzy grupy muzyczne. Pierwszym wykonawcą był chór dziecięcy „Biedronki”, który jest doskonałym przykładem na to, jak można wychowywać przez sztukę, uwrażliwiać na muzykę i piękno od najmłodszych lat, pozwalać dzieciom aktywnie wyrażać swoje emocje.

Jako drugi zaprezentował się chór młodzieżowy "M3PM" - młodzież, która uświetnia śpiewem i grą Msze św. w Młodzieżowe Trzecie Piątki Miesiąca.

Trzecim wykonawcą był chór młodzieżowy "Juventus" - grupa młodych ludzi, których łączy wielka pasja wspólnego śpiewania i miłość do muzyki Gospel.

Jako ostatnia wystąpiła solistka Agata Sowa uczestniczka "Szansy na sukces". Wokalistka ma za sobą wiele wspaniałych występów w poezji śpiewanej i piosence artystycznej. Jako solistka wystąpiła m. in. podczas Kantaty Świętego Pawła, Gali Operetkowej, a także podczas wielu koncertów w Tczewie i poza nim.

Po zakończonym koncercie wszyscy zebrani odśpiewali wspólnie kolędę "Wśród nocnej ciszy" po której ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa.

Ks. Piotr Pruski

Zobacz więcej zdjęć w FOTOGALERII >>