Podczas niedzielnej sumy w kościele św. Wojciecha w Kartuzach uroczyście świętowano jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich ojca Rajmunda Marszałkowskiego, pochodzącego z Kartuz franciszkanina, misjonarza Kenii i Tanzanii.
W jubileuszu wziął udział o. Tomasz Ludwiczak, ekonom zakonu franciszkanów z Niepokalanowa i to on wygłosił homilię. Mszę św. koncelebrowali też proboszcz ks. Marek Trybowski i ks. Jacek Sosnowski.
Po mszy św. życzenia Jubilatowi złożyli przedstawiciele wspólnot działających przy parafii. Niespodzianką byłą obecność delegacji z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Nożynie, w której o. Rajmund był pierwszym proboszczem, w latach 1996-98. Wcześniej posługiwał w parafiach w Drzycimiu, Człuchowie, u św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.
Wyjechał na misje w Kenii i Tanzanii. Spędził tam 36 lat, powrócił na stałe do Polski w 2018 r. Obecnie służy w siedzibie franciszkanów w Niepokalanowie.
Jubileusz 50-lecia kapłaństwa o. Rajmunda Marszałkowskiego w Kartuzach - relacja 21.33 min: