91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 06.02.2023 r.
Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Konkurs biblijnyDrodzy Bracia Kapłani.

W tym roku szkolnym już po raz siódmy Wydział Teologiczny UMK w Toruniu organizuje, przy współpracy m.in. Dzieła Biblijnego Diecezji Pelplińskiej, VII Konkurs Biblijny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zachęcam Was serdecznie do rozpropagowania tego przedsięwzięcia wśród katechetów oraz Waszych uczniów. Potrzebne informacje znajdziecie na stronach internetowych, podanych w komunikacie poniżej.

 

Wzięcie udziału w konkursie biblijnym, może stać się elementem formacji ministrantów oraz młodzieży, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Niech dla Was, drodzy Kapłani, będzie to okazja do podzielenia się z innymi zachwytem nad Bożym Słowem. 

Dla młodych ludzi natomiast  spotkanie z postacią Pawła Apostoła niech stanie się okazją do poznania życia pierwotnego Kościoła i zbliżenia się, przez lekturę Dziejów Apostolskich, do Zmartwychwstałego Pana, działającego we wspólnocie wierzących.

Na trud pracy katechetycznej i dobre przygotowanie uczniów do konkursu, z serca błogosławię.

 

+Ryszard Kasyna

Biskup Pelpliński


 

VII KONKURS BIBLIJNY WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO UMK

PT. PAWEŁ APOSTOŁ W DZIEJACH APOSTOLSKICH

 

Wydział Teologiczny UMK we współpracy z Dziełem Biblijnym Diecezji Pelplińskiej i Toruńskiej oraz Szkołami Salezjańskimi w Toruniu organizuje VII edycję konkursubiblijnego, którego temat brzmi: „Paweł  Apostoł  w  Dziejach   Apostolskich” . 
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych. Konkurs odbywa się pod patronatem Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny, Biskupa Toruńskiego Andrzeja Suskiego oraz kuratorów województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, którzy umieścili go w kalendarzu olimpiad i konkursów szkolnych (zatem liczy się do osiągnięć uczniów, które są odnotowywane na  świadectwie szkolnym). Regulamin, karty zgłoszeń, materiały do pracy z uczniami i inne informacje na stronie www.prorok.edu.pl
i www.teologia.umk.pl.

Terminarz konkursu:

do 31.10.2015      zgłoszenia szkół do konkursu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

     03.12.2015       etap szkolny – szkoła miejscowa

     09.02.2016       etap rejonowy – w Rejonowych Komisjach Konkursowych

    13.04.2016       finał (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne)

                                          Wydział Teologiczny UMK

    16.04.2016        etap finałowy (szkoły podstawowe) miejsce finału w Diecezji                              Pelplińskiej: Parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach

                                   

 

 

 


 

Konkurs plastyczny pt.  Paweł Apostoł w Dziejach Apostolskich

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (również specjalnych oraz z klasami integracyjnymi) leżących na terenie Diecezji Pelplińskiej.

Założenia i cele konkursu, kryteria oceny oraz terminy znaleźć można w regulaminie konkursu na stronie www.prorok.edu.pl.  Informacji o konkursie udziela ks. Józef Pick (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Terminarz konkursu:

do 31.10.2015 – zgłoszenia do konkursu (mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

termin przesłania prac: 31.01.2016

finał konkursu: 14.04.2016, Parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Chojnice.