91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 06.02.2023 r.
Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

„Przyjechałem, bo potrzebuję pomocy”, powiedział 28 sierpnia na wstępie pierwszej nauki rekolekcyjnej w Chojnicach ks. Santiago Martin.

 

W trakcie swoich rozważań hiszpański kapłan wyjaśnił: „Przybyłem tu, aby prosić o pomoc Polaków, żeby kontynuowali  walkę zaczętą przez św. Jana Pawła II”. Ks. Santiago zarysował obraz trudnej współczesnej rzeczywistości, w której odrzuca się prawo naturalne i działa się na szkodę człowieka. Wskazał, że Jan Paweł II, z pomocą kard. J. Ratzingera, nie ustawał w obronie fundamentów wiary i życia ludzkiego. Sekularyzm oraz dyktatura relatywizmu, podkreślał wielokrotnie rekolekcjonista, czynią z katolików grupę ludzi „drugiej kategorii” a przypominane przez Kościół Katolicki prawo naturalne uważają za działanie wbrew nowoczesności, tolerancji i wolności.

Rozpoczęte 28 sierpnia rekolekcje (piątek) potrwają do 30 sierpnia. Odbywają się one w chojnickim OSiR-rze.

ks. Santiago Martin - jest założycielem międzynarodowej wspólnoty Franciszkanie Maryi, jest konsultorem Papieskiej Rady ds. Rodziny, dziennikarzem, autorem wielu książek, stale występujący w światowej sieci telewizji Matki Angeliki, ma ogromne doświadczenie, kompetencje i niezwykły dar mówienia o sprawach Bożych jasno i przystępnie, mówią uczestnicy rekolekcji prowadzonych przez ks. Santiago.

Słowo wstępne ks. prał. Jarosława Kaźmierczaka 28.08.2015:

I Konferencja ks. Santiago Martina w Chojnicach 28.08.2015:

II Konferencja ks. Santiago Martina w Chojnicach 28.08.2015:

Galeria zdjęć »

Krótka relacja 28.08.2015: