91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 30.11.2022 r.
Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Stanęła odbudowa zabytkowego kościoła pw. św. Józefa w Kasparusie niedaleko Skórcza. Po wycieczce Stowarzyszenia Krąg Arasmusa z Kiełpina na Kociewie - członkowie grupy żywo zainteresowali się odbudową świątyni, którą wzniósł ich patron - ks. Antoni Arasmus.


Przypomnijmy, że zabytkowy kościół w Kasparusie uległ pożarowi w nocy z 30 na 31 grudnia 2020 roku. Wszczęto prokuratorskie postępowanie, ale zostało ono umorzone. Ponieważ kościół wpisany jest do wojewódzkiego rejestru zabytków, zapadła decyzja o jego odbudowie. Błyskawicznie wykonano projekt, uzyskano uzgodnienia, rozpoczęto poszukiwania pieniędzy na inwestycję szacowaną na 3,6 mln zł.

Nowy proboszcz parafii w Skórczu, ks. Wojciech Głogowski, który jest też administratorem parafii w Kasparusie poszukuje życzliwych osób i firm, by jak najszybciej świątynia znów mogła służyć wiernym, którzy  na razie korzystają z gościnności strażaków i modlą się w remizie. Na spotkanie w Kiełpinie przybył też Jacek Lewandowski, kierujący odbudową, związany rodzinnie z ks. A. Arasmusem.

Powstała specjalna strona internetowa poświęcona odbudowie urokliwej świątyni, do której chętnie przyjeżdżały grupy rekolekcyjne, grupy modlitewne, było to żywe centrum spotkań różnych organizacji.

stronka internetowa Ratujmy kościół w Kasparusie

O najpilniejszych potrzebach na spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Krąg Arasmusa tak mówił ks. Wojciech Głogowski:

Potrzebne wsparcie na odbudowę kościoła w Kasparusie:

Konto bankowe kościoła w Kasparusie:
24 8342 0009 0006 2141 2000 0003

Galeria zdjęć

(Fot. J.Stefanowska, nadesłane, arch. parafii)

(rozszerzymy)