91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 28.11.2022 r.
Imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

W poniedziałek, 22 sierpnia rozpoczęła się w  diecezji pelplińskiej XVII  edycja kursu dla ceremoniarza, który odbył się w Collegium Marianum w Pelplinie.

Na kurs zgłosiło się 92 kandydatów z 49 parafii. Podczas pierwszego zjazdu ministranci poznają strukturę Mszy świętej, jej historię, rok liturgiczny oraz uczą się ustawiania Mszału Rzymskiego, a także formowania procesji i służenia podczas Mszy Świętej.

Celem  kursu jest, aby poprzez piękno Liturgii i wiedzę liturgiczną, kandydaci jak najlepiej pełnili tak zaszczytną funkcję w Kościele, pomagając przy tym duszpasterzom posługującym w parafiach. Za całokształt kursu odpowiada diecezjalny duszpasterz służb liturgicznych ks. Grzegorz Miotk wraz z klerykami pelplińskiego seminarium, przy wsparciu ks. kanonika Andrzeja Szopińskiego. 

Pierwszy zjazd trwał do czwartku 25 sierpnia. Kolejny zjazd odbędzie się od 9-10 września br. Przyjazd 09 września między godz. 16.00-17.00. Podczas tego zjazdu odbędzie się test z wiedzy o Liturgii Eucharystycznej, obrzędów zakończenia, łacińskich komend oraz ogólny zarys Triduum Paschalnego.

 

Galeria zdjęć