91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 28.11.2022 r.
Imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

Po zeszłorocznej pielgrzymce zrodził się pomysł, aby z grupą muzycznych - kaszubskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę diecezji Pelplińskiej nagrać płytę z utworami, które towarzyszyły nam na szlaku dla upamiętnienia tego czasu.

Płyta zawiera covery znanych polskich i światowych piosenek zmienionych na teksty pielgrzymkowe towarzyszące nam co roku na szlaku. Na płycie znajdziemy przerobione kawałki, takie jak: Ramię w ramię czy Bałkanicę.
Cała grupa z radością przyjęła pomysł o płycie i szybko zaczęliśmy działania. Była to wielka przygoda i z pewnością na długi czas pozostanie nam w pamięci. Tak jak w nowej zwrotce do jednego z hitów śpiewamy, że każdy z nas jest inny to jednak połączyła nas wiara, pasja do muzyki oraz pielgrzymowania, czego owocem jest owa płyta. Bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w to wspólne dzieło: wykonawcom poprzez wokal i instrumenty, Radiu Głos za umożliwienie nagrywania w studiu, drukarni EKB za wyprodukowanie płyty oraz wszystkim wspierającym tą działalność.

Kleryk Kacper Świtalla

Galeria zdjęć