91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 07.02.2023 r.
Imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor

Zaledwie kilka godzin temu ogrody przy plebanii parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy rozbrzmiewały śmiechem i muzyką, pachniało wypiekami, grillem i owocami - a już Klub Wolontariatu Stężyca podliczył swoje wysiłki na rzecz kartuskiego hospicjum. Zebrano dziś kwotę 16,5 tys. zł!


Pomysłowość pań z Klubu Wolontariatu ze Stężycy jest ogromna. Na wesoło potraktowały Festiwal smaków, przebierając się za czołowe postacie telewizyjnych programów kulinarnych. Na scenie była więc "Magdalena Gessler", Stężycka Ewa Wachowicz a pomiędzy ławkami, sceną a namiotami błąkał się Paskal Brodnicki w charakterystycznej koszulce ks. Piotra Kotrasa, dawnego wikariusza.

Panie z KGW Stężyca, ze Stowarzyszenia Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej i wolontariuszki oraz wolontariusze smakowitościami kusiły gości, by ci hojnym sercem wsparli kartuskie hospicjum. Strażacy przygotowali zręcznościowe wyczyny dla dzieciaków.

Chwilą zadumy był spacer dla życia - gdy najmłodsi przemierzali trawniki plebańskich ogrodów, by wypuścić w niebo baloniki pamięci o tych, co odeszli. Po początkowych deszczowych łzach - nastało pogodne popołudnie, pełne atrakcji dla całych rodzin. "Rzepkę" Juliana Tuwima przedstawili pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej. Na scenie wystąpiła Marta Zagozdon, Kaszubianki, Agata Stencel, KGW Stężyca, Amelia Cichosz, Lila Stencel i Dominik Kulwikowski, Kamila i Artur Brunka, schola parafialna, "cygańska" grupa. 

W wyniku pojedynku wikariuszy - i ksiądz Jan, i ks. Piotr wylądowali w jeziorze. Książka kucharska z przepisami na ulubione dania ks.  proboszcza i wikariuszy Piotra, Grzegorza, Jacka, Jana i gospodyni Anny - rozeszła się co do ostatniej. 

To już XVII "Żonkil" zorganizowany przez społeczność wolontariacką Stężycy. Ponieważ po sąsiedzku, w Gminnej Bibliotece Publicznej odbywał się Festyn kaszubski - goście mogli skorzystać z różnorodnej oferty.

XVII Festyn Żonkilowy Festiwal Smaków w Stężycy - relacja:

Galeria zdjęć