91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 07.02.2023 r.
Imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor

Wart 920 040 zł nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy oficjalnie jest w rękach strażaków ochotników z OSP w Kamienicy Królewskiej. Spełniło się ich wieloletnie marzenie.


Ochotnicy z Kamienicy Królewskiej są wśród 22 jednostek OSP z Pomorza, które otrzymały w tym roku dotacje MSWiA na zakup pojazdów. W powiecie kartuskim drugi pojazd trafi do OSP z Żukowa. Na sfinansowanie tego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN złożyły się  budżet państwa (300 tys. zł), gmina Sierakowice (520 tys. zł), powiat kartuski (100 tys. zł) oraz OSP Kamienica Królewska (40 zł).

W uroczystości przekazania kluczyków strażakom oraz poświęcenia pierwszego fabrycznie nowego wozu dla miejscowej OSP wziął udział wojewoda pomorski Dariusz Drelich, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej różnych szczebli, samorządowcy oraz ks. Andrzej Piernikarczyk, proboszcz parafii pw. MB Nieustającej Pomocy.

OSP w Kamienicy Królewskiej liczy 74 druhów. Jednostka powstała w 1910 roku, od 1999 r. jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. 

Przekazanie wozu strażackiego w Kamienicy Krolewskiej - wystąpienie wojewody D. Drelicha:

Galeria zdjęć

(Rozszerzymy)