91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 28.11.2022 r.
Imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

UKS "Wda" w Lipuszu jest współorganizatorem III Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Kaszëbë Ôpen, który rozpoczął się 6 lipca i potrwa do 13 lipca. Rozgrywany jest on w pięciu kategoriach. Dodatkowo odbył się III Turniej Szachów Błyskawicznych Kaszëbë Ôpen.


W III Turnieju Szachów Błyskawicznych Kaszëbë Ôpen wzięło udział 46 zawodników. Główne trofeum zgarnął Krzysztof Chojnacki, na kolejnych miejscach znaleźli się Nikita Posakov z Litwy i Yaroslav Trots z Ukrainy.

Jeszcze do 13 lipca trwają rozgrywki w najwyższych klasach. W grupie C (do lat 14) o najlepsze wyniki walczy 22 zawodników. W grupie B (FIDE ≤ 1800) wystartowało 38 szachistów a w grupie A (FIDE > 1800) – 10 zawodników.

Swoje zmagania zakończyli zawodnicy najmłodsi do lat 12. W grupie E (bk do lat 12) wystąpiło 30 szachistów, w grupie D (V kat. do lat 12) -10.
Na najwyższym stopniu podium w grupie E stanął Mateusz Konwalski ze Śliwic. Drugi był Bartosz Stolc ze SP nr 2 w Bytowie, trzeci – Julian Kwaśniewski z Laskowic Pomorskich.
Na podium w grupie D znaleźli się: 1. Szymon Górnowicz z Czarnej Wody, 2. Jan Lis z UKS Ósemka Chojnice, Jakub Szymański z Gdańska, czwarty był reprezentant gospodarzy – Michał Kaszubowski z UKS Wda Lipusz.


Organizatorami turnieju są Uczniowski Klub Sportowy „Wda” Lipusz, gmina Lipusz, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Lipuszu, Zespół Szkół w Lipuszu oraz Mobilna Szkoła Szachowa „Pelmat” Zdzisław Pelowski.
Patronat honorowy sprawują Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jerzy Barzowski, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego a także ks. prałat Jan Ostrowski, dziekan dekanatu kościerskiego.

Galeria zdjęć