91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 28.11.2022 r.
Imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

7 czerwca miała miejsce uroczystość podpisania umowy na realizację przedsięwzięcia Prace remontowo – wykończeniowe w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie.

Jest to zadanie inwestycyjne w ramach większego projektu prowadzonego przez Gminę Pelplin pn. „Zdolne przedszkolaki z Gminy Pelplin z odwagą pójdą w świat”, którego celem jest poprawa jakości edukacji przedszkolnej w pięciu gminnych przedszkolach.

Umowa została podpisana w pelplińskim urzędzie przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyłę oraz Mariusza Paluchowskiego – pełnomocnika firmy „SEB – INWEST” z Pelplina, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przetargu.

Musimy inwestować w naszych najmłodszych mieszkańców, bo właśnie oni są przyszłością naszej Gminy. Dzisiejszym podpisaniem umowy robimy wielki krok w tym kierunku. Dzięki realizacji  projektu „Zdolne przedszkolaki z Gminy Pelplin z odwagą pójdą w świat” doposażymy nasze przedszkola oraz poszerzymy ofertę edukacyjną – zapewnił Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła

W ramach zadania zostaną wykonane prace remontowo – wykończeniowe nowych pomieszczeń przedszkolnych, montaż instalacji wewnętrznych oraz inne prace budowalne określone w  specyfikacji warunków zamówienia. W wyniku adaptacji nowych pomieszczeń na przedszkole w ZKiW nr 1 powstanie nowych 40 miejsc dla przedszkolaków na II piętrze budynku. Wartość inwestycji wynosi 538 708,29 zł, a termin realizacji prac ustalono do końca sierpnia br.

Przypominamy, że projekt pn. „Zdolne przedszkolaki z Gminy Pelplin z odwagą pójdą w świat” opiewa na łączną kwotę blisko 3 mln zł, zaś dofinansowanie ze środków unijnych pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 sięga 2,5 mln zł, co daje aż 85% środków zewnętrznych na realizację projektu.

Więcej o całym projekcie przeczytacie tutaj: https://pelplin.pl/cms/6634/zdolne_przedszkolaki_z_gminy_pelplin_z_odwaga_pojda_w_swiat