91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 27.09.2022 r.
Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Na emeryturę odchodzi Elżbieta Świętoń - która przez 36 lat była dyrektorem szkoły ponadpodstawowej w Somoninie. Placówka zmieniała nazwy, profile, rozbudowała się z niepozornych pomieszczeń do pięknej szkoły z salą gimnastyczną. Razem z dyrektor Elżbietą Świętoń - na emeryturę odchodzi też wicedyrektor Krystyna Herzberg.


Dyrektor Elżbieta Świętoń była prekursorem w powiecie kartuskim w nawiązywaniu międzynarodowych przyjaźni w ramach projektów unijnych.

Za wielki wkład pracy w rozwój szkoły, w budowanie przyjaznej atmosfery i stawianie ucznia na pierwszym miejscu - otrzymała wielkie podziękowania od władz powiatu, gminy Somonino, kolegów dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu, nauczycieli, przedsiębiorców, byłych i obecnych pracowników szkoły, absolwentów i uczniów. Pożegnanie odbyło się w ostatni piątek roku szkolnego 2021/2022.

Pani Elżbieta przekazywała uczniom wiedze, była wychowawcą klasy, dbała o godne warunki w szkole. Ale w tej szkole uczniowie uczyli się czegoś więcej - pomagania bliźniemu. Dlatego w miejsce kwiatów - przekazali pani dyrektor potwierdzenie wpłaty 1500 zł dla kartuskiego hospicjum.

Więcej zdjęć z uroczystego pożegnania Elżbiety Świętoń