91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 26.06.2022 r.
Imieniny: Paulina, Jan, Paweł

W sobotni wieczór wypełniła się przestrzeń Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach - i ta wewnątrz budynków, i ta plenerowa, bowiem na scenie zewnętrznej prezentowała się grupa Retrospekcja z pokazem mody z lat 1960-70. W Domku przyjaźni polsko-ukraińskiej serwowano przysmaki obu narodów.


Noc Muzeów w kartuskim muzeum rozpoczął wernisaż wystawy kolażu Beaty Mordawskiej "Dlaczego nie poznałam babci, gdy była młoda". W przytulnych pomieszczeniach na chętnych czekały warsztaty , m.in. malowania na wodzie, z panią Łucją czy z Bożeną Kupper-Krzyżanowską.

Przy chłodnym wietrze i wielkim zainteresowaniu gości - na scenie objawiła się Grupa Rekonstrukcji Historycznej Retrospekcja a barwne opowieści o modzie, materiałach, dodatkach i stylu życia snuł Bartosz Gondek. Retrospekcja to  grupa fascynatów historii mody i motoryzacji, łącząca osoby różnej płci, wieku i profesji. Odtwarza ludność cywilną od lat 20. do lat 80. XX wieku. Dobrze się komponowali z wystawą samochodów zabytkowych na muzealnym parkingu.

Przy zachodzącym słońcu zaśpiewał Kaszubski Zespół Regionalny Koleczkowianie. A na sam finał - w sali na piętrze - zadudniły gongi, zabierając słuchaczy w Podróż gongów Piotra Łapińskiego i Katarzyny Aszyk.

Noc Muzeów 2022 w Kartuzach - reportaż:

Bartosz Gondek - modzie historycznej i grupie rekonstrukcyjnej - ROZMOWA:

Galeria zdjęć