91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 26.05.2022 r.
Imieniny: Filip, Paulina, Marianna

W piątek, 21 stycznia w sali konferencyjnej Hotelu Ren w Starogardzie Gdańskim uroczyście i symbolicznie otwarto blok operacyjny wraz z centralną sterylizatornią. W ramach tego (rozpoczętego w 2019 r.) zadania doszło do rozbiórki istniejącego budynku tlenowni, powstała nowa tlenownia, a także przebudowano drogi, chodniki, zatoki dla karetek i miejsca postojowe.

Nowo projektowany budynek jest dwukondygnacyjny. Na parterze znajduje się centralna sterylizatornia, dezynfekcja szpitalna wraz z pomieszczeniami technicznymi. Na pierwszym piętrze powstał blok operacyjny wraz z częścią administracyjno-socjalną bloku oraz salami poznieczuleniowymi. Blok stanowi zamkniętą jednostkę, obejmującą 3 sale operacyjne, w tym przeznaczoną do operacji ortopedycznych z własnym magazynem implantów. Pozostałe sale zamiennie wykorzystywane będą w specjalnościach: chirurgicznej, ginekologicznej, okulistycznej, kardiologicznej oraz neurologicznej.

W ramach inwestycji zakupiono m.in. trzy stoły operacyjne za prawie 830 tys. zł, trzy lampy operacyjne warte blisko 460 tys. zł oraz kolumny chirurgiczne za ponad 210 tys. zł. Nadbudówka to z kolei wentylatornia dla potrzeb obsługi bloku.

Wykonawcą zadania za niespełna 30 mln zł była firma Hartuna ze Skarszew.

Budowa bloku operacyjnego została zrealizowana w ramach projektu pn. „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Kociewskiego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim oraz podniesienie kwalifikacji kadry medycznej celem zwiększenia dostępności specjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób cywilizacyjnych”.

Przygotowaniem projektu zajmował się zespół osób z ramienia Starostwa Powiatowego i Kociewskiego Centrum Zdrowia.

Galeria zdjęć

Wypowiedź Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka:

Wypowiedź Starosty Starogardzkiego Kazimierza Chyły:

Wypowiedź Wicestarosty Starogardzkiego Patryka Gabriela: