91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 28.01.2022 r.
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

Kartuskie Centrum Caritas z pomocą samorządów powiatu kartuskiego buduje hospicjum stacjonarne. Znajdzie się tam miejsce dla blisko 40 chorych. Podjęta w 2018 roku budowa ma zakończyć się w 2022 r. Przyznany milion zł trafi na zadania związane dokończeniem obiektu.


Decyzję o przyznaniu środków ogłosił na sobotniej konferencji prasowej pod budynkiem hospicjum Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu, poseł na Sejm RP, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Tak napisał na swoim profilu Fb:

"Hospicjum będzie jedynym obiektem tego typu w powiecie. Budowane jest z myślą o osobach nieuleczalnie i terminalnie chorych z terenu powiatu kartuskiego – głównie zmagających się z chorobą nowotworową.
Wiem, że tak inwestycja jest niezwykle ważna dla mieszkańców regionu kartuskiego. Są oni bardzo zaangażowani w zdobycie środków na Kartuskie Hospicjum. Tym bardziej się cieszę, że premier Mateusz Morawiecki wsparł to niezbędne miejsce. Pozwoli to zapewnić godne warunki w ostatniej drodze.
Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wpłacali datki na budowę hospicjum oraz samorządom, które dofinansowują powstanie tego dzieła. Wielkie słowa uznania dla księdza Marka Trybowskiego za tak szczytną ideę, która przerodziła się w konkretną inwestycję".

Budowa hospicjum w Kartuzach - rzecznik premiera Piotr Muller:

Budowa hospicjum w Kartuzach - ks. Marek Trybowski 1:

Budowa hospicjum w Kartuzach - stan zaawansowania przedstawia ks. M. Trybowski:

Galeria zdjęć