91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 03.12.2021 r.
Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

W niedzielę, 28 listopada, w Domu Kultury w Chmielnie odbędzie się premiera nowego spektaklu Zespołu Teatralnego "Niepospolite Ruszenie" z Tuchlina - zatytułowanego "Przeprowadzka". Początek - godz. 19. Wstęp wolny, mile widziane datki na wydatki zespołu.


Tak o "Niepospolitym Ruszeniu" czytamy na stronie internetowej grupy:

Zespół Teatralny „Niepospolite Ruszenie” tworzą dzieci i młodzież z Tuchlina i okolic.
Głównym celem działalności grupy jest zaszczepienie zainteresowania w uczniach teatrem a poprzez to literaturą, gdyż część wystawionych przedstawień, oparta została na klasykach pióra, takich jak m.in. Gogol, Molier.


Repertuar zespołu zawiera także sztuki zrealizowane na podstawie scenariuszy spektakli Teatru TV oraz filmów, których autorzy nawiązują do realiów przełomu XX i XXI wieku / np. Gombrowicz, Ivo Bresan, Woody Allen /.
Mimo iż wybierane utwory mają przeważnie charakter komediowy, cechują się jednak głębszym przesłaniem, ukazującym mechanizmy kierujące ludzkimi zachowaniami, zarówno tymi pozytywnymi, jak i negatywnymi, dzięki czemu stanowią swoistą „szkołę życia”, nie tylko dla widzów, ale również dla członków „Niepospolitego Ruszenia”.
Ponadto przynależność do grupy wymaga dużej dozy odpowiedzialności i samodyscypliny oraz dbałości o kulturę słowa, co w czasie, gdy język polski zaśmiecany jest wulgarnością a zachowania pokaleczone liberalizmem, stanowi wartość nie do przecenienia.

Opiekunem grupy jest ks. Jarosław Dunajski, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Tuchlinie.

Ks. Jarosław Dunajski zaprasza na spektakle zespołu: