91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 03.12.2021 r.
Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

W piątek, 19.11.2021 r. otwarto zrewitalizowany dworzec integracyjny w Bytowie. Powstał nowy dworzec autobusowy, parkingi na ponad 200 samochodów, stojaki dla 92 rowerów oraz nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Od czerwca uruchomiono w mieście bezpłatną komunikację miejską. 


Projekt “Budowa węzła transportu zbiorowego w Bytowie” był realizowany od października 2018 roku i zakładał przebudowę dworca wielofunkcyjnego i budowę infrastruktury węzła obejmującego m.in.: zagospodarowanie otoczenia dworca, budowę dworca autobusowego, przebudowę ul. Dworzec wraz z lokalizacją przystanku komunikacji miejskiej i postoju TAXI, budowę parkingu typu „Park&Ride”, budowę parkingu rowerowego i budowę ścieżek rowerowych. Zakupiono 3 nowoczesne autobusy dla komunikacji miejskiej.
O kosztach projektu mówi burmistrz Bytowa, Ryszard Sylka:
Otwarcie dworca integracyjnego w Bytowie - burmistrz Ryszard Sylka:

Bytowski dworzec jest kolejnym odnowionym pomorskim obiektem. O przekazanie dworców w ręce samorządów zabiegał od lat senator Stanisław Lamczyk:

Zrewitalizowany dworzec integracyjny w Bytowie - senator S. Lamczyk:

Według założeń projektowych z infrastruktury transportowej skorzysta nawet 2,4 mln pasażerów rocznie. Ale na kolej pasażerską trzeba jeszcze trochę poczekać.
Mówi marszałek Mieczysław Struk:
Otwarcie dworca integracyjnego w Bytowie - marszałek M. Struk o kolei:

Węzeł w Bytowie jest wśród 27 nowoczesnych węzłów transportu zbiorowego na Pomorzu. Czynne są już węzły w Starogardzie Gdańskim, Lęborku czy Kartuzach, Ustce, Somoninie, Sierakowicach. Łącznie te wszystkie transportowe inwestycje kosztowały ponad miliard złotych. Około 522 mln zł stanowiło unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

(na podst. mat. pras. UMWP)