91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 16.01.2022 r.
Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

W niedzielne popołudnie na Balu Wszystkich Świętych w Kartuzach pojawili się milusińscy nie tylko z Kartuz - zachwyt wzbudziły całe rodziny w przebraniach świętych - z Somonina i Pałubic. Były zabawy animowane przez niezawodnego Marcina Konkola, harcerki z I Kartuskiej Drużyny Harcerskiej im. błog. Anieli Salawy, dużo muzyki i porywających tańców.

Wolontariusze Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II przy wsparciu druhen z I Kartuskiej Drużyny Harcerskiej im. błog. Anieli Salawy oraz Marcina Konkola i ekipy technicznej Kartuskiego Centrum Kultury rozbawili najmłodszych. Wśród świętych pojawili się ci dawni - Anna i Joachim, liczne Maryje, Józef, Szymon Piotr a do tego święci Franciszek, Florian, Błażej, Jakub, Jerzy, Apolonia, Łucja, Antoni z Padwy, Jan Bosco, królewicz Kazimierz - jak i bliżsi współczesności - Hiacynta, Faustyna. Matka Teresa z Kalkuty czy Carlo Acutis.

Najmłodszym uczestnikiem balu był 4-miesieczny Maksymilian, który przybył na bal z rodzicami - mama przebrana za św. Faustynę, tata - w postaci św. Franciszka, siostra Weronika, Jacek, Marta i Dominik. Prezentowali świętych Matkę Teresę, aniołka, królewicza Kazimierza i Carlo  Acutisa.

Także całą rodziną zjechali do Kartuz państwo Lejkowie. Część z Pałubic, część z Kartuz.

Bal Wszystkich Świętych w Kartuzach - wypowiedzi:

Bal Wszystkich Świętych w Kartuzach - relacja:

Galeria zdjęć