Artykuł sponsorowany
Masz dużą rodzinę? W nadchodzącym czasie planujesz pojawienie się kolejnych pociech? W związku z tym obecne mieszkanie stanie się w niedalekiej przyszłości zdecydowanie za małe i za ciasne? Zastanawiasz się jak dobrze i sprawnie rozwiązać ten problem? Zależy Ci na sprawdzonych i praktycznych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to koniecznie powinieneś zapoznać się z właśnie tym tekstem. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!
Dom dla dla rodziny wielodzietnej - najlepsze rozwiązanie
W przypadku posiadania lub planowania posiadania dużej ilości dzieci bez wątpienia najlepszy wyborem będzie wybudowanie dużego i przestronnego domu jednorodzinnego. Wiele osób rozważa, także kwestie zakupu nowego mieszkania, ale jest to zdecydowanie mniej opłacalna i mnie wygodna inwestycja. Duży dom jednorodzinny będzie zdecydowanie tańszy od dużego i nowego mieszkania, a poza tym komfortu posiadania własnego domu nie można porównać z niczym innym.
Dom dla rodziny wielodzietnej - jakiej wielkości powinien być?
Rodzina wielodzietna to taka, która oprócz rodziców składa się z przynajmniej trójki dzieci, a w wielu przypadkach nawet z większej ilości pociech. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest bez wątpienia budowa bardzo dużego domu piętrowego, który będzie posiadał użytkowe poddasze. Dom dla rodziny wielodzietnej musi bowiem posiadać dużą ilość pokoi, tak by każdy członek takiej rodziny miał możliwości do spokojnej nauki, rozrywki oraz wypoczynku. Dom parterowy w przypadku tak wielu domowników nie wchodzi w grę, gdyż najzwyczajniej w świecie nie da rady pomieścić wielu osób jednocześnie zapewniając im komfort. W przypadku posiadania tak dużej rodziny bardzo ważnym pomieszczeniem jest kuchnia oraz jadalnia - warto zwrócić na to uwagę przy projektowaniu domu z architektem, który może też podpowiedzieć kilka ciekawych rozwiązań. Jadalnia i kuchnia w przypadku rodziny wielodzietnej musi być naprawdę bardzo duża i przestronna, w przeciwnym wypadku nie będzie dało się zjeść wygodnie wspólnego posiłku. Należy mieć, również na uwadze że w przypadku świąt czy imprez jadalnia i salon powinny być dostosowane do tego, że gości wraz z domownikami będzie naprawdę sporo. Jeżeli chodzi o sam metraż takiego domu to oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji domowników, ale powinien on wynosić około 200 metrów. Taka powierzchnia użytkowa domu sprawi, że każdy mieszkaniec będzie mógł się czuć po prostu komfortowo.
Dom dla rodziny wielodzietnej - jaki to koszt?
Budowa dużego domu dla rodziny wielodzietnej oczywiście wiąże się z koniecznością wydania sporej ilości pieniędzy. Wiele osób zastanawia się ile będzie to realnie kosztować. Oczywiście nie da się podać dokładnej kwoty budowy takiego domu, gdyż zależy to od bardzo wielu czynników takich jak: metraż domu, standard wykończenia, wykorzystane do budowy materiały, projekt domu jednorodzinnego czy lokalizacja domu. Średni koszt budowy domu jednorodzinnego o powierzchni 200 metrów kwadratowych to około 380 tysięcy złotych. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że w związku z trwającą pandemią koronawirusa ceny te znacznie wzrosły w stosunku do lat ubiegłych - szacuje się, że budowa domu w ostatnim roku podrożała nawet o 25%. Bardzo ważną informacją jest to, że w takiej szacunkowej cenie nie został wliczony koszt działki budowlanej ani wyposażenie końcowe domu. Do finalnych kosztów należy doliczyć, także około 3 tysięcy złotych za profesjonalny projekt domu sporządzony u architekta - oczywiście koszt może być znacznie wyższy w przypadku skomplikowanych i trudnych do realizacji życzeń. Jeżeli chodzi o wyposażenie domu w sprzęty kuchenne, łazienkowe oraz meble, to koszt zazwyczaj wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście tutaj, również wszystko zależy od tego na jakiej jakości sprzęt oraz meble chcemy się zdecydować - im wyższy standard wykończenia, tym oczywiście zdecydowanie bardziej wygórowana cena. Można jednak uśrednić, że pełny i finalny koszt budowy domu dla rodziny wielodzietnej wiąże się z wydatkiem około 550 tysięcy złotych. Jest to ogromna kwota, ale nadal jest to bardziej opłacalne niż zakup mieszkania - ceny za 1 metr kwadratowy mieszkań wahają się od 5 do nawet 15 tysięcy za metr. Jak łatwo obliczyć budowa domu wychodzi zdecydowanie taniej.
Artykuł sponsorowany