91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 06.02.2023 r.
Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

16 maja 2015 w Audytorium Polpharmy w Starogardzie Gdańskim odbyły się warsztaty z komunikacji pod tytułem: "Jak rozmawiać, żeby się zrozumieć w 21 wieku?". Warsztaty prowadziła Małgorzata Jamoc-Hecht, profesjonalny trener komunikacji, pracownik firmy DOOR. Organizatorem spotkania było Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź” we współpracy z ZF Polpharma.

 

Celem warsztatu było nabycie praktycznych umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie z emocjami swoimi i rozmówcy, poprawa komunikacji w małżeństwie, rodzinie i innych ważnych relacjach. W zajęciach wzięło udział blisko 200 osób z różnych miejsc diecezji pelplińskiej oraz spoza niej. Pani Małgorzata prowadziła sześciogodzinne zajęcia z łatwością nawiązując kontakt z uczestnikami warsztatów. Mówiła o tym, skąd się biorą emocje i jak je opanować. Udowadniała słuchaczom, że warto pozytywnie interpretować to, czego jesteśmy świadkami i najpierw przedstawiać rozmówcy fakty, a dopiero potem swoją interpretację, uczucia i domysły z nimi związane. Przekonywała, że lepszym rozwiązaniem jest podejmowanie rozmowy niż unikanie przedstawiania swojego punktu widzenia. Pokazywała jak prowadzić "kluczowe rozmowy", czyli takie, od których coś w naszym życiu zależy. Ukazywała jak ważny w rozmowie jest szacunek dla rozmówcy oraz branie pod uwagę jego potrzeb i pragnień. Podkreślała, że osobą, na którą mamy największy wpływ jesteśmy my sami, i tak naprawdę jedynie siebie samych możemy zmieniać. Kiedy w relacji między osobami występują odmienne cele warto poszukać takiego rozwiązania, które zadowoli obie strony.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne warsztaty rozwoju osobistego organizowane przez Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź” w Starogardzie Gdańskim:

27 czerwca 2015

Opowieść o dwóch mózgach. Co różni mężczyzn i kobiety? 

12 września 2015

Sprawy o bliskości i seksualności. O czym winno wiedzieć każde małżeństwo i każdy singel?

 17 października 2015

Jak razem żyć i się nie pozabijać? Sztuka rozwiązywania konfliktów i moc przebaczenia

Zapisy od 27 maja przez stronę www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

Zapraszamy!

Galeria zdjęć »