ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA USZKODZENIE CIAŁA
BEZPŁATNE, INDYWIDUALNE, POUFNE KONSULTACJE
DLA POSZKODOWANYCH
CZWARTEK, 15 PAŹDZIERNIKA 2020 R. OD 16:00 DO 18:00
BEZPŁATNY WYKŁAD O ROSZCZENIACH PRZYSŁUGUJĄCYCH
do 20 lat wstecz od wypadku
CZWARTEK, 15 PAŹDZIERNIKA 2020 R. O 18:00
KANCELARIA ODSZKODOWAWCZA
pELPLIN, OSIEDLE MŁODYCH 7
Czym jest zadośćuczynienie za uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia?
Zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę przysługuje poszkodowanemu, który doznał uszkodzenia ciała lub wywołany został u niego rozstrój zdrowia. Zobowiązanym do wypłaty zadośćuczynienia jest ubezpieczyciel, u którego sprawca wypadku był ubezpieczony.
Komu przysługuje zadośćuczynienie?
Zadośćuczynienie przysługuje bezpośrednio poszkodowanym m.in. ofiarom wypadków komunikacyjnych czy ofiarom wypadków przy pracy. W sprawach wypadków przy pracy poza odszkodowaniem z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bardzo często można dochodzić zadośćuczynienia z ubezpieczenia OC pracodawcy. O zadośćuczynienie może ubiegać się także poszkodowany w wyniku błędu medycznego pacjent.
Jaka jest wysokość zadośćuczynienia?
Wysokość zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę to kwoty rzędu od kilku tysięcy złotych przy mniejszych uszkodzeniach ciała, przez kilkadziesiąt tysięcy złotych (w przypadku np. złamań wymagających operacji), aż po kilkaset tysięcy złotych przy wypadkach, których następstwem jest trwałe inwalidztwo.
Pomoc kancelarii
Każdą sprawę warto skonsultować, aby ocenić możliwość skutecznego wystąpienia z roszczeniem do ubezpieczyciela. W wielu przypadkach udaje się dochodzić zadośćuczynienia nawet po wielu latach od wypadku (do 20 lat od wypadku).