91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 06.02.2023 r.
Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Radio Głos „Kochana przewodnicząca Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny”, tak w Austrii nazwana jest Elisabeth Rötzer, córka prof. Josefa Rötzera, która kontynuuje dzieło rozpoczęte przez swego ojca. Z zaangażowaniem i pasją podejmuje ona problemy związane z małżeńską płodnością, starając się w najbardziej prosty sposób ukazywać prawdę o wartości współżycia małżeńskiego oraz związanym z nim darze rodzicielstwa.

 

W dniach 1.05 do 3.05.2015 roku po raz kolejny Elisabeth Rözter stała się inicjatorką międzynarodowego Kongresu, który w austriackim miasteczku Götzis zgromadził instruktorów naturalnego rozpoznawania oznak płodności z kilku europejskich krajów, m.in. z Niemiec, Szwajcarii, Czech, Polski czy Francji.

Oficjalną delegacją Polski była nasza Diecezjalna Para Doradców Życia Rodzinnego, państwo Anna i Tomasz Baranowscy. Pan Tomasz, na prośbę zarządu polskiego Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny wg metody prof. Josefa Rötzera, przedstawił uczestnikom Kongresu sprawozdanie z działalności Instytutu w Polsce, a także podzielił się swoim doświadczeniem pracy w poradni, naświetlając ogólną kondycję poradni rodzinnych w naszej diecezji.

Instytut INER zajmuje się ciągłym rozwojem metody rozpoznawania płodności, której twórcą jest prof. Josef Rötzer. Obserwacji kobiecej płodności i odczytywaniu oznak jej płodności poświęcił on dużą część swojego życia naukowego, czerpiąc najpierw z obserwacji prowadzonych przez jego współmałżonkę. Więcej o INER Polska www.iner.pl

Na zdjęciu Anna i Tomasz Baranowscy z fotografią prof. Josefa Rötzera.

Prelegentka widoczna na zdjęciach poniżej to Elisabeth Rözter.