22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Głównym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta są działania na rzecz ochrony klimatu, w szczególności wyzwania związane z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.
22 kwietnia zorganizowane zostaną warsztaty on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. Przygotowywane zostaną we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, a także przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.
Warsztaty przeznaczone są dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Przygotowane zostały w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Postaw na Słońce”, promującego odnawialne źródła energii.
Zajęcia on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w warsztatach zaproszonych ekspertów: „Zrozumieć globalne ocieplenie – mechanizm i konsekwencje” – dr Mariusz Gogól, „OZE. Skąd mamy prąd?” – dr Tomasz Rożek. Wydarzenie zakończy spotkanie „Jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film” z Szymonem Chałupką (vlog „Filmujemy”).
Jak wziąć udział w warsztatach?
22 kwietnia 2020 o godz. 11:40 należy kliknąć w link www.dzienziemiwmk.pl Na tej stronie zamieszczona zostanie też instrukcja, jak zalogować się do czatu, aby zadawać pytania.
(oprac. na podstawie info WFOSiGW wGDańsku)