Rozpoczęcie działalności Radia „Głos". Głos Dobrej Nowiny.
Dla Diecezji Pelplińskiej jest to chwila historyczna. Nasz Kościół diecezjalny zaczyna być obecny na falach radiowych. Spełnia się więc nasze gorące pragnienie, by Kościół Pelpliński, jak wiele innych diecezji, mógł oddziaływać w swojej pracy duszpasterskiej, także drogą radiową. Pominięcie tego środka w naszej pracy duszpasterskiej byłoby co najmniej lekkomyślnością. (…)
Jesteśmy szczęśliwi, że oto dla Diecezji Pelplińskiej dzisiaj zaczyna się spełniać zapotrzebowanie na żywe i dobre słowo, zapotrzebowanie na Ewangelię, na obecność Kościoła dłużej niż na to pozwala czas niedzielnej czy świątecznej Liturgii. Oto zapotrzebowanie czasu, na które odpowiedź chce dać radio Głos, czyli radiostacja Diecezji Pelplińskiej.
Jak niegdyś do Piotra na falach Morza Galilejskiego, tak dzisiaj na falach radiowych, przychodzi do nas Chrystus z adwentowym pozdrowieniem: „Oto przychodzę, a Duch i Oblubienica (Kościół) mówią: Przyjdź! Maranatha!”
Nasze radio diecezjalne nosi nazwę Głos, a za patrona ma świętego Jana Chrzciciela. (…)
Dzisiaj radio Głos, głosem proroka znad Jordanu w pierwszą Niedzielę Adwentu, chce nam powiedzieć: Głos się rozchodzi, prostujcie drogę dla Pana. Przygotowanie dróg dla Pana to jedno z zasadniczych zadań i jedna z przewodnich idei, które będą towarzyszyć pracy naszej radiostacji. (…)
Każdy sukces ma wielu autorów, tak jest i z naszym diecezjalnym radiem, chcę jednak szczególnie serdecznie podziękować ks. Ireneuszowi Smaglińskiemu, za tyle pracy i serca, które włożył właśnie w to, wciąż jeszcze powstające dzieło.
Serdecznie dziękuję wszystkim współpracownikom, których pozyskał dla wspólnego, diecezjalnego dzieła. Dziękuję wam za to, że zechcieliście podjąć współpracę z naszą radiostacją diecezjalną.
Oby wszystko to, co zostało tu zgromadzone, czym jeszcze ubogacimy nasze dzieło diecezjalne, mogło służyć sumiennej i rzetelnej pracy całego zespołu.
Życzę księdzu Dyrektorowi samych sukcesów, wiele osobistej satysfakcji, życzę tego zwłaszcza, żeby w pracy swojej miał zawsze wielu życzliwych ludzi. Oby było ich jak najwięcej.
Wam zaś, jego współpracownikom, jeszcze raz chcę życzyć
na początku waszej działalności, byście nieustannie doskonalili swój warsztat pracy, stawali się z dnia na dzień coraz bardziej odpowiedzialni za ten Głos, do którego włączają się wasze głosy i wasze umiejętności. Niech słuchacze darują pierwsze potknięcia, o ile w ogóle będą się zdarzać. Niech radio
Głos, oznacza Głos Dobrej Nowiny, czyli głos Ewangelii.
27 listopada 1994
+ śp. Jan Bernard Szlaga