XVII Festiwal „Przyjaźń nie jedno ma imię” w Malborku.
Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Parasol", nauczyciele i wychowawcy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Profesor Marii Grzegorzewskiej w Malborku po raz 17. zorganizowali Powiatowy Festiwal „Przyjaźń niejedno ma imię”. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Malborku.
W tegorocznej edycji, która odbyła się 24 maja 2019 roku - wzięło udział siedem zespołów teatralnych. W tym roku tematem przewodnim Festiwalu są „Przyjaciele ze starego podwórka”. W ramach przeglądu odbyły się także konkursy dla dzieci i młodzieży szkół i placówek powiatu malborskiego. Na konkurs plastyczny wpłynęło 59 prac. Komisja wyróżniła prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Stawie, z „malborskiej piątki” oraz wychowanków MOW oraz Ośrodka w Lasowicach Wielkich i w Malborku, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłoradzu.
W Konkursie Literackim wyróżniono prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Stawie i nr 11 przy MOW w Malborku. Finalistami byli także przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 i 5 z Malborka.
Swoje talenty aktorskie - przy wsparciu rodziców i nauczycieli, którzy pomogli przygotować stroje i dekoracje – przedstawili: Zespół „No Name” z MOW w Malborku, „Płomyki” z ośrodka dla dzieci i młodzieży z autyzmem w Malborku; „Balladę o kogucie” przedstawili gospodarze Festiwalu; „Fabryka teatru” z ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego w Lasowicach Wielkich; „Bombek Junior” z „malborskiej trójki”; Zespół Świetliki” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz „Tacy nie inni” – podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Malborku. Wśród gości Festiwalu była obecna wizytator KO w Gdańsku z Delegatury w Tczewie Anna Ciewiertnia.