91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 25.06.2022 r.
Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Na gniewskim zamku odbyła się uroczystość wręczenia nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu. Wyróżniono 17 sportowców, działaczy kultury oraz trenerów i mecenasów sportu. Trzy z nich przyznano zespołom folklorystyczno-muzycznym oraz drużynie piłkarek ręcznych SPR Sambor Tczew. Nagrody wręczał Starosta tczewski Tadeusz Dzonkowski.

 

Nagrody w dziedzinie kultury powędrowały do Ludowego Zespołu Folklorystycznego Piaseckie Kociewiaki, Zespołu Pieśni i Tańca „Frantówka” oraz Julii Jakubowskiej. Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu Starosta wręczył statuetki Danieli Kamińskiej, Danielowi Ławrynowiczowi, Adamowi Blokowi, Patrykowi Baranowi, Katarzynie Godlewskiej, Danielowi Jaśniewskiemu, Kzysztofowi Małkiewiczowi, Sebastianowi Pabjanowi, Lucynie Borkowskiej oraz Patrykowi Sowińskiemu.

Doceniono również pracę trenerów. Nagrody odebrali Tadeusz Galiński, Mariusz Grubich, Józef Krawczykiewicz i Eugeniusz Markowicz. Nagrodę otrzymał również zespół kobiecy Sambora Tczew za osiągnięcia sportowe w najwyższej polskiej lidze szczypiorniaka.

Ponadto wyróżniono działaczy kultury oraz sportowców, którzy reprezentowali powiat tczewski na zawodach o randze ogólnopolskiej i światowej. Zwrócono również uwagę na wkład mecenasów sportu, dzięki którym wielu z młodych sportowców ma szanse rozwijać swój talent.

- W osiąganiu sukcesów potrzebne są dwa filary – talent i praca. Zwieńczeniem tych filarów jest sukces. Sam talent nie wystarczy, sama praca niestety też nie wystarczy. Chociaż niektórym się wydaje, że poprzez pracę można wszystko osiągnąć, ale ta iskra talentu jest potrzebna. Potrzebny jest również element przekonania, czyli pasji – mówił Tadeusz Dzwonkowski witając wszystkich nominowanych do nagród i wyróżnień.

 

W ali udział wziął Poseł na Sejm Kazimierz Smoliński, władze samorządowe Powiatu Tczewskiego oraz zaproszeni goście. Uroczystość uświetnił występ chóru Cantores Minores z Gniewu.

Michał Nitkowski

Zobacz więcej zdjęć w FOTOGALERII >>