97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 29.03.2024 r.
Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

130 osób stanęło na starcie I Biegu Charytatywnego "Kilometry dla hospicjum" w Kartuzach, który towarzyszył akcji charytatywnej Pola Nadziei 2019.

Uczestnicy wystartowali z boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 i pokonali dwa okrążenia, łącznie przemierzając 4,5 km.  Co znamienne - biegli drogami po parafii św. Wojciecha, trasą przy budującym się hospicjum.

Pierwszy na mecie pojawił się Wojciech Serkowski z Dzierżążna, drugi był Mikołaj Janca, trzeci a trzeci - Sebastian Dowbusz. Wśród kobiet wygrała Anna Labuda z Prokowa, druga była Anna Miotk, a trzecia Laura Serkowska.

I Bieg Kilometry dla hospicjum w Kartuzach:

Kilkoro zawodników wpadło na start kartuskiego biegu wprost z mety Biegu Kamiennych Weselników w pobliskim Somoninie.