91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 30.11.2022 r.
Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Ponad 200 Pań z całej Gminy Skarszewy uczestniczyło 6 marca w uroczystości z okazji Dnia Kobiet.

 

W wypełnionej po brzegi sali Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentowano bardzo bogaty program artystyczny. Organizatorem święta byli: Burmistrz Skarszew Jacek Pauli, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Skarszewach.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia życzeń. Te w imieniu Burmistrza Skarszew Jacka Pauli Paniom składała Krystyna Lutka, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miejskim w Skarszewach.
- Życzę Wam szczęścia, pogody ducha, a także udanej zabawy - powiedziała Pani Kierownik. 
A zabawa była bardzo udana. Jako pierwsza pod kierunkiem Pani Marii Szymańskiej wystąpiła 7-letnia Ania Wojciechowska, uczennica Ogniska Muzycznego działającego w GOKiBP. Na scenie zaprezentowali się także uczestnicy zajęć tanecznych z GOK. Piękny pokaz tańca towarzyskiego przygotowany pod okiem Pani Beaty Wałkuskiej sprawił, że publiczność bardzo długo biła brawa. 
Z ciekawym programem wystąpili także Grzegorz Sosiński i Mikołaj Chwarzyński, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie.
Wszystkie przybyłe Pani do zabawy ,,porwał" także Michał Olejnik, pianista i wokalista z Pszczółek, który zaprezentował recital, nawiązujący do świętowania Dnia Kobiet w czasach PRL-u. 
Ostatnim punktem programu były skecze kabaretowe w wykonaniu uczniów szkoły w Bolesławowie. Przygotowani pod okiem  Doroty Gołuńskiej zaprezentowali scenki z codziennego życia młodej pary. Spore wrażenie na Paniach wywołał także występ... Maryli Rodowicz. 
Na koniec wszyscy skosztowali wspaniałych ciast przygotowanych w prezencie przez wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Skarszewy, a przedstawiciele Młodzieżowego Stowarzyszenia ,,Nie Ma Lipy" otrzymali gromkie brawa za pomoc przy organizacji tego święta.

Fotogaleria >>