91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 02.12.2022 r.
Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Radio GłosCentrum Kultury i Sztuki w Tczewie pozyskało kwotę 80 tys. złotych na cele infrastrukturalne. Podczas spotkania z przedstawicielami mediów dyrektor CKiS Krystian Nehrebecki przedstawił efekty modernizacji sfinansowanych z nowej transzy dofinansowania.  Główną inwestycją było wyposażenie istniejącej sali baletowej w profesjonalne lustra. Dodatkowo powstały dwie nowe sale, przeznaczone dla grup tańca nowoczesnego i towarzyskiego.

 

- To są tylko lustra, ale te sale będą modernizowane właśnie w ramach tego projektu trzystutysięcznego, czyli zakup posadzek, żaluzjki, sprzętu akustycznego, specjalnej aranżacji. Bardzo szybko zorientowałem się, ze przyrost osób przychodzących na zajęcia baletowe skutkuje tym, ze już nie mieścimy się na Sali baletowej. Mamy 250 osób przychodzących tylko na zajęcia taneczne. Mamy jeszcze taniec nowoczesny, towarzystki, dancehall oraz zumbę. Nowe sale będą oficjalnie otwarte we wrześniu tego roku – mówił Krystian Nehrebecki podczas spotkania z dziennikarzami.

Zakup samych luster to koszt ponad 10 tys. złotych, z kolei 30 tys. zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie sali wystawienniczej, gdzie dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia plastyczne będą mogły w profesjonalny sposób prezentować wykonane przez siebie prace. 18 tys. złotych przeznaczono na zakup wyposażenia do studia nagraniowego, czyli CKiS wzbogaci swoją ofertę dla młodzieży o możliwość realizowania pasji muzycznych. 7 700 zł pochłonął zakup monitora, który wkrótce zawiśnie w holu przed wejściem do Centrum Kultury i Sztuki. Wyświetlać będzie aktualny repertuar oraz najnowsze informacje dotyczące działalności CKiS. Zaś 3 600 zł przeznaczono na zakup przenośnego sprzętu akustycznego do sal tanecznych.

Wszystkie cele zrealizowane zostaną wyłącznie z kwoty dofinansowania, dyrektor Nehrebecki nie przewiduje finansowania założonych planów ze środków własnych centrum.

W ramach różnych projektów z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego CKiS pozyskało następujące środki:

·      74 tys. zł w 2013 roku;

·      300 tys. zł na lata 2014-2016;

·      80 tys. zł w tym roku na cele infrastrukturalne – wydatki z tej puli muszą być wkomponowane w inicjatywy podjęte w ramach projektów zaplanowanych na lata 2014-2016 – jest to zwiększenie dofinansowania pozyskanego na lata 2014-2016. 

 

Michał Nitkowski

 Zobacz więcej zdjęć w FOTOGALERII >>